Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam do Itálie v září? Známe 4 luxusní letoviska, které si užijete levněji

Adéla Lišková

Adéla Lišková

6. 9. 2016

Většina rodin vyráží na dovolenou do Itálie v období letních prázdnin, v září je zde však stále ještě sezóna i hezké počasí. Navíc lze dovolenou pořídit za výhodnější cenu. Kam do Itálie v září? Inspirujte se našimi tipy!

Itálie v září – počasí

V září je v Itálii jen o trošku méně teplo než v letních měsících. Chladnější jsou zejména italské ostrovy, jinde není příliš velký rozdíl. Chladněji může být ve stínu, případně večer. Je zde tak stále hezké počasí, které lze využít na koupání v moři, ale i k výletům po památkách či cyklistice.

Zatímco v červenci a v srpnu praskají známá letoviska ve švech, v září si zde můžete užít komfort většího soukromí, přesto se však nemusíte obávat zavřených restaurací a obchodů. Navíc lze dovolenou v Itálii pořídit klidně i čtyřikrát levněji.

Itálie v září autem – Rimini

Jedno z nejslavnějších a největších letovisek Jaderské riviéry je v létě přecpané turisty, v září se již začíná trochu uvolňovat. V italském Rimini najdete 20 km dlouhou písečnou pláž s perfektním vybavením a pozvolným vstupem do moře. Výhodou je dobrá dostupnost z ČR, zhruba 1060 km z Prahy lze zvládnou i autem.

Vzhledem k hojné návštěvnosti se přístav Rimini pyšní vyvinutou turistickou infrastrukturou, často sem turisté míří i za nakupováním a rušným nočním životem. Výlet za památkami si lze udělat do hlavního města oblasti Emilia-Romagna – Bologně. I Rimini se pyšní bohatou historií, ovšem během 2. světové války bylo značně poničeno.

Severní Itálie v září – Grado

V blízké severní Itálii se nachází i letovisko Grado, jedno z nejstarších středisek cestovního ruchu, které bývalo oficiálními lázněmi Rakouska-Uherska a ubytovací služby zde provozovali i Češi. Dnes Grado zajímavé svým úzkostlivým důrazem na ekologii, recyklaci a omezení průmyslu – jedná se tak o čisté místo se zachovalou přírodou, kterou doplňuje půvabné staré město a živý přístav. V letovisku najdete 15 km dlouhou písečnou pláž, které se říká „zlatá“.

Itálie v září aktivně – Sirmione, Lago di Garda

Pokud chcete dovolenou v Itálii v září strávit nejen povalováním u vody, ale také trochu procvičit tělo a něco vidět, ideální je pobyt u jezera Lago di Garda. Okolní nádherná příroda je jako stvořená k cyklistice i pěším výletům.

Nejoblíbenějším letoviskem je zde Sirmione, malebný přístav nad kterým se tyčí pevnost Rocca Scaligera slavného veronského rodu. V historickém centru se nachází také historický hrad Scaligerů, který je možné si prohlédnout. Lázeňské město nabízí vyžití ve formě koupání, vodních i suchozemských sportů a turistických stezek, z přístavu navíc vyjíždějí lodě do ostatních měst na jezeře.

Kam do Itálie v září – Ligurie

Oblast Ligurie, která leží v severozápadní Itálii u hranic s Francií, patří k dražším místům, v září však její okouzlující panoramata můžete obdivovat za výhodnější cenu. Typickým rysem je velmi členité a skalnaté pobřeží, které spolu s vysokými horami tvoří doslova pohádkový obraz, pláže v malých zátokách však oplývají až neuvěřitelně jemným pískem. Oblíbenými přístavy jsou zde například Portovenere se středověkým hradem či Sanremo, kde se koná slavný hudební festival.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kam do Itálie v září? Známe 4 luxusní letoviska, které si užijete levněji