Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam do jižní Itálie? 4 místa, kde najdete moře i tradiční obraz země

Adéla Lišková

Adéla Lišková

27. 8. 2016

I když jakožto cíle dovolené v Itálii u moře jsou notoricky známá především letoviska při pobřeží severního Jadranu, Itálii v její tradiční podobě lze poznat lépe spíše na jihu. Kam do jižní Itálie vyrazit? Vybrali jsme pro vás nejzajímavější oblasti.

Kam do jižní Itálie Amalfi Kampánie

Amalfi, Kampánie, Zdroj: Pixabay

Kam do jižní Itálie za historií – Kampánie

Těžko bychom hledali někoho, kdo neslyšel o tragicky zasypaných Pompejích. A právě ty, společně se stále ještě aktivní sopkou Vesuv, se skrývají v regionu Kampánie v jihozápadní Itálii. Hlavním městem oblasti je Neapol, třetí největší italské město s fenomenálním Museo Archeologico Nacionale, kde najdete největší sbírku antického umění na světě.

K moři se sem jezdí především na Amalfské pobřeží, které je od Neapole vzdálené zhruba hodinu a půl jízdy. Přes prázdniny je zde však mnoho turistů a poměrně draho, proto je lepší vyrazit sem v září. Překrásné písečné pláže zde doplňuje historické město Amalfi s katedrálou sv. Andrey, vše je zasazeno do kopcovité krajiny se skalami, útesy a nádhernou divokou přírodou.

Kam do jižní Itálie ostrov Ischia

Ischia, Zdroj: Pixabay

Kam do jižní Itálie k moři – ostrov Ischia

Nezapomenutelné koupání v křišťálově čistém moři a při výhledu na okouzlující panoramata na pobřeží vzniklé sopečnou činností zažijete na ostrovu Ischia, který se skrývá v Neapolském zálivu. Nachází se zde dva termální parky Poseidon a Negombo, horké gejzíry a mnoho zlatavých pláží.

Nejoblíbenější je dvoukilometrová Maronti, hojně navštěvované jsou Inglesi, Lido  a S. Pietro. Nejznámějším městem ostrova je Casamicciola Terme, kam se jezdí do lázní s minerálními prameny. Za návštěvu stojí také nejvýše položená obec Barano d´Ischia s historickým akvaduktem a saracénskou věží.

Kam do jižní Itálie Kalábrie

Kalábrie, Zdroj: Pixabay

Kam do jižní Itálie s dětmi – Kalábrie

Rodiny s dětmi, ale i zamilovanými páry, je často navštěvovaný region Kalábrie, nejjižněji položená oblast Apeninského poloostrova. Jedná se o poměrně chudou zemědělskou oblast, na druhou stranu vás nadchne božským klidem a nedotčenou přírodou.

Kalábrie je z velké části tvořena horami, ve skalách se pak skrývají tradiční vesničky a osamělé pláže, kde budete mít dokonalé soukromí. Nejhezčí pláže a zátoky skrývající se v útesech nabízí letovisko Capo Vaticano. V Kalábrii určitě nezapomeňte ochutnat pověstnou kalábrijskou kuchyni, například kalábrijské rizoto, víno či feferonky.

Kam do jižní Itálie Capri

Capri, Zdroj: Pixabay

Kam do jižní Itálie za luxusem – Capri

Ostrůvek Capri ležící při jižním pobřeží Itálie v Tyrhénském moři jako jeden z mála italských ostrovů nevznikl sopečnou činností, ale odtrhl se od Sorrentského poloostrova. Místo toho však nabízí opravdu luxusní dovolenou, proto si jej oblíbili i mnohé celebrity, které můžete potkat ve zdejších proslulých barech, jak popíjí třeba ostrovní specialitu Limoncello.

Kromě bílé skály Faragliony je dominantou ostrova azurová jeskyně, jež je častým cílem turistických výletů lodí a kvůli které je Capri známé také jako modrý ostrov. Nejkrásnějším místem pro koupání jsou pak pláže v Marina Piccola. Hlavním městem je Capri, kde je kromě památek mnoho luxusních obchodů a kaváren. Ženy jistě ocení podnik Carthusia, vyhlášené místo výroby parfémů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kam do jižní Itálie? 4 místa, kde najdete moře i tradiční obraz země