Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam jet na dovolenou v březnu. Vsaďte na exotiku i evropská města

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

24. 2. 2017

Nemůžete se dočkat, až u nás konečně zafouká ten jarní teplý vítr? Anebo si chcete vychutnat poslední jarní mrazy objevováním nového města? Ať už hledáte exotiku nebo víkend v Evropě, získejte inspiraci v našem průvodci – kam jet na dovolenou v březnu?

Jaro je ideální na výlety po světě. Vydejte se s námi objevovat nová dobrodružství, ať už daleko nebo blíž k Čechám.

Kam jet na dovolenou v březnu?

Objevte 5 skvělých destinací pro jarní dovolenou. Nabízíme latinské rytmy, bulharskou historii i netradičně moderní Egypt.

Ho Chi Min City, Vietnam

Ho Chi Min nabízí v březnu parádní dovolenkové počasí. Na rozdíl od většiny roku vás totiž na jaře neobklopí všudypřítomné lepivé vedro. Město, které bylo přejmenováno v roce 1976, je místními stále nazýváno původním jménem Saigon. Mísí se v něm tradiční východní nastavení mysli se západní svěžestí. Kulturní mišmaš zaručen!

A to nejlepší? Je tu levno. Když vychytáte dobrou akci na letenky, dvoutýdenní dovolená vás i s cestou vyjde na 20 tisíc se vším všudy. Ve městě můžete obdivovat koloniální architekturu ve francouzském stylu a nechat se unést vírem vůní, chutí a barev, které mohou nabídnout jen vietnamské stánky s občerstvením.

Nesebar, Bulharsko

Nejste letní typ a užíváte si konec jara s posledními mrazy? Vyrazte na březnový eurovíkend do jednoho z nejstarších měst Evropy. Historické centrum Nesebaru si vás získá díky unikátním dřevěným domům a uličkám, které připomínají labyrint. Orientačními body jsou tu majestátní středověké kostely, do kterých se nebojte vstoupit – jejich interiér nabízí barevné fresky a tajemnou atmosféru.

Až vám po prohlídce města vyhládne, navštivte jednu z rybářských restaurací, které se nacházejí nad přístavem města. Co takhle voňavá čerstvá ryba se sklenkou bulharského vína? Nesebar se nachází ve vinařské oblasti Burgas, kde se vyrábí jemná, nasládlá vína s ovocným aroma. Vyzkoušejte třebe Burgas Aligote nebo osvěžující Južan Briag Rosé.

San Juan, Portoriko

Hlavní město malého karibského státu San Juan vás přesvědčí o tom, že Portoriko nejsou jen pohádkové pláže a luxusní resorty. V ulicích metropole pulzuje latinskoamerická energie a náměstí jsou plná pouličních tanečníků. Město utichne až v pozdních ranních hodinách.

Zažijete tady ale taky pořádnou romantiku – lodě připlouvající do přístavu těsně před západem slunce jsou velkou podívanou, kterou si nejlépe vychutnáte s kelímkem piňa colady v ruce. San Juan je totiž místem, kde byl v roce 1963 tento slavný drink poprvé připraven. Ve Starém městě narazíte na pamětní kámen a restauraci věnovanou karibskému nápoji.

V umělecké čtvrti Santurce si přijdete na své přes den díky galeriím i pouličním malbám a sochám. Najdete tady taky skvělý výběr restaurací s místní kuchyní.

Valencie, Španělsko

V Madridu a Barceloně jste už byli? Vydejte se do třetího největšího města Španělského království. Valencie je domovem jednoho z nejslavnějších jídel světa, kterým není nic menšího, než španělská paella. Podává se ve stejné obří pánvi, ve které se připravovala. Vůně slávek, krevet a šafránu vás dostane – objednejte si ale jednu pro dvě až tři osoby, je to opravdu chlapská porce jídla!

Valencie je známá svou neklidností, hlavně co se inovativní architektury týká. Zdá se, že město vždycky přijde s něčím novým. Navštivte futuristický komplex Ciudad de las Artes y las Ciencias, kde můžete hodiny žasnout nad zvláštní kombinací plechu, skla a vody. To vše samozřejmě v sousedství Starého města. Kontrast moderny a tradic tady číhá na každém rohu.

Nemůžete se dočkat, až bude léto a zahrádky plné jahod, salátu a ředkviček? Předběhněte roční období na trhu Mercado Central de Valencia. Ovoce a zelenina pocházejí z polí a sadů za městem, proto nakupíte vždy čerstvě.

Alexandrie, Egypt

Nemůžete se dočkat teplého počasí? U nás si na něj budeme muset ještě chvíli počkat. Nezapomeňte ale, že když nejde Mohamed k hoře…

Po stopách Kleopatry a Alexandra Velikého se můžete vydat v Alexandrii. Nenadchne vás ale pouze historie, město nabízí i svoji moderní tvář. Pouliční malíři a spisovatelé nové generace dodávají Alexandrii svěží nádech, stejně jako unikátní městská knihovna Alexandrina, která slouží zároveň jako muzeum.

Využijte návštěvu Egypta na jaře – v březnu se teplota v Alexandrii drží na poměrně příjemných 30 stupních, oproti letním čtyřicítkám, srovnatelných se saunou nebo peklem.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Kam jet na dovolenou v březnu. Vsaďte na exotiku i evropská města