Menu
JenProCestovatele
Výlety Karlovarský kraj

Kam letos na dovolenou po ČR? Mariánské Lázně vás čekají!

Ještě jste letos nebyli na dovolené? Co ji takhle strávit v Čechách? I doma totiž máme spoustu krásných míst, která by alespoň jednou za život měl navštívit každý. Jedním z nich jsou Mariánské Lázně.

Proč se vydat zrovna do Mariánských Lázní?

Jen si to představte. Procházet se po kolonádě, mlsat při tom lázeňskou oplatku, popíjet jeden ze zdejších minerálních pramenů. Zajít se podívat na zpívající fontánu, mezitím si dopřát nějakou tu koupel, zábal nebo masáž, zalenošit si u bazénu. Kdo z nás o tom aspoň jednou nesnil?

Tohle všechno a mnohem víc vám splní klenot mezi západočeskými lázněmi, Mariánské Lázně. Město, kterému se přezdívá město v parku, nebo taky park ve městě.

Na místě, kde byl před zhruba 220 lety ještě prales, bažiny, strmé rokle, dneska stojí elegantní hotely, je tu nádherná příroda. Město je protkáno sítí parků, které jsou dílem zahradního architekta Václava Skalníka.

Víte, že po parcích vás provede Dendrologická stezka Václava Skalníka? Zaskočte si do infocentra pro brožurku s mapkou.

Mariánské Lázně Zpívající fontána

Zpívající fontána

Dominantou města je zpívající fontána

Na kolonádě, pod sochou opata Reitenbergera, najdete kruhový bazén o průměru 18 metrů s dvanáctidílnou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli. Zpívající fontánu. Její lem, dlažba i plastika jsou z liberecké žuly.

Fontána se od 7,00 hodin ráno každou lichou hodinu až do 19,00 hod. rozeznívá jednou ze skladeb, které má v repertoáru, ve 21,00 a 22,00 hodin je pak hudba doplněna o světelnou show.

Víte, že právě pro tuhle fontánu složil Petr Hapka Hudbu pro fontánu?

Mariánské lázně Budova lesního pramene

Budova lesního pramene

Ochutnejte minerální prameny

Základem každých lázní je přírodní léčivý zdroj. V Mariánských Lázních tomu není jinak, přímo ve městě vyvěrá víc než 40 minerálních pramenů, které se využívají jak k pitné kúře, tak ke koupelím.

Mezi nejznámější a nejvyužívanější prameny patří:

  • Ferdinandův pramen
  • Karolinin pramen
  • Křížový pramen
  • Rudolfův pramen
  • Ambrožovy prameny
  • Lesní pramen

Nechte se hýčkat

Co by to bylo za pobyt v lázních bez procedur? Je libo masáž, bahenní koupel, plynové injekce, zábaly, nebo něco jiného? Stačí si vybrat.

Prozkoumejte město i jeho okolí křížem krážem

Když si odpočinete během některé z procedur a budete mít chuť poznávat zdejší krásy, navštivte park miniatur Boheminium, vydejte se k Lesnímu prameni, zajděte si do zdejšího muzea nebo divadla. V okolí pak k návštěvě zve hrad Loket, zámek Kynžvart, klášter Teplá, naučná stezka Kladská a další místa.

Tak už na nic nečekejte a vydejte se na západ Čech, do Mariánských Lázní. Už na vás čekají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam letos na dovolenou po ČR? Mariánské Lázně vás čekají!