Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam na Advent? 6 zemí, které mají ve vánočním čase co nabídnout

Adéla Lišková

Adéla Lišková

25. 10. 2016

Vánoční trhy v Praze jsou sice překrásné, ovšem stojí za to zkusit změnu a pro jednou strávit vánoční čas někde v zahraničí. Kam tedy na Advent? Vybrali jsme pro vás země, které mají v adventním čase co nabídnout.

Kam na advent do Německa

Zdroj: Pixabay

Kam na Advent – Anglie

Je to sice trochu dál, ovšem vánoční Londýn za trochu té námahy stojí. Turistická Trafagal Square se ve vánočním čase mění na centrum turistické zábavy, kde při popíjení svařáku můžete pozorovat mnoho roztodivných pouličních umělců. Až si projdete trhy se spoustou obchůdků a ochutnáte tradiční anglický vánoční puding, můžete se pokochat výhledem na panorama vánočního města z vrchu proslulého ruského kola London Eye.

Kam na adventní trhy – Německo

Co se týče vánočních trhů, Německo je klasika. Pokud hledáte tradiční vánoční atmosféru doprovázenou vůní pečených jablek, perníčků a svařáku, potěší vás návštěva snad každého většího německého města. Velkým lákadlem jsou adventní trhy v historické části Mnichova, které tvoří středověký trh Christkindlmarkt, na nějž navazují Krippermarkt a Ridermarkt.

Překrásné vánoční trhy najdete i v dalších bavorských městech jako je Norimberk či Regensburg, tradičně pak mnoho Čechů míří na proslulý trh Striezelmarkt, na kterém se v Drážďanech nakupují vánoční dárky již půl tisíciletí.

Kam na Advent – Itálie

Možná pro někoho trochu netradiční destinace pro trávení Vánoc, ale vezte, že i na jihu je umí pořádně oslavit. A o silně katolické Itálii to platí dvojnásob – vánoční zvyky se zde úzkostlivě dodržují a tradiční symboly jako jesličky a betlém jsou tak k vidění všude. Na nákupy se vydejte do Milána, kde vás okouzlí Fieramilana – vánoční trh řemesel z obchodníky s 130 zemí. Kromě toho se ve městě nachází Fashion District, jeden z největších outletů v Evropě.

Kam na adventní trhy – Polsko

Jestliže se rozhodnete trávit v Polsku, vaším věrným společníkem se stane červenobílý Mikolaj – ať už bude z marcipánu, čokolády, anebo ze dřeva, bude se na vás usmívat z každého stánku. Na vánoční trhy se sem často jezdí do Wroclawi, kam lákají především vyhlášené dobrůtky jako grilovaný sýr, zapiekanki, pitný med nebo tradiční preclíky. Bohatou vánoční atmosféru efektně dokresluje překrásná gotická radnice, umístěná uprostřed náměstí.

Kam na Advent – Španělsko

Pokud vás zaujala představa, jak asi vypadají Vánoce na jihu, neuděláte chybu, když se o Adventu vydáte do Španělska. Hlavní náměstí v Madridu, Plaza Mayor, proslulé býčími zápasy, se zde mění na skvostné vánoční městečko, kde můžete ochutnat tradiční sádlové cukroví či figurky z marcipánu. Typické červené a bohatě zdobené domy zde jen podtrhují kouzelné panorama. Navíc návštěva zdejších středověkých památek musí být nezapomenutelným zážitkem.

Kam na adventní trhy – Maďarsko

Atmosféry tradičních středoevropských Vánoc si dosyta užijete i na vánočních trzích v blízkém Maďarsku. Vydejte se za nimi do Budapešti, kde se jako každý rok náměstí Vörösmarty mění v tržiště lidových umělců a řemeslníků, kteří zde prodávají své originální výrobky. Kromě obrovského vánočního stromu, mnoha obchůdků a stánků s občerstvením je zde připraven bohatý zábavní program, díky kterému jsou tyto celý měsíc trvající trhy jednou z hlavních evropských adventních atrakcí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na Advent? 6 zemí, které mají ve vánočním čase co nabídnout