Menu
JenProCestovatele
Lyžování v Alpách

Kam na běžky v Rakousku. Užijte si výhledy na ledovce

Redakce

Redakce

17. 11. 2016

Už přijel sv. Martin na bílém koni, takže je nejvyšší čas vytáhnout lyže a běžky ze sklepa a vyrazit na běžky k našim sousedům do Rakouska.

Užijte si běžky s výhledem na Dachstein

Poloha oblasti Ramsau am Dachstein (Ramsau pod Dachsteinem) a celého střediska je jedinečná. Můžete se kochat celou dobu pohledem na Dachstein. Za 5 hodin z Prahy jste tam. Areál se nachází asi hodinu od Salzburku.

Oblast Ramsau pod Dachsteinem je považována za nejlepší centrum běžeckého sportu v Rakousku. Síť běžeckých tras měří celkem 220 kilometrů a bude vám k dispozici 13 nádherných tras všech stupňů obtížnosti – pro začátečníky i zaběhlé sportovce. Zaběžkařit si můžete i v závratných výškách na Dachsteinském ledovci (2700 m. n.m.), kde vzduch je již o poznání řidší, ale sníh je věčný. Když budete mít štěstí, můžete tady potkat světovou elitu běžců, kteří bojují o medaile ve světovém poháru.

Vyzkoušejte olympijský region Seefeld

Jedná se o nejlepší běžkařský region v Alpách. Už dvakrát se tam konaly zimní olympijské hry a tak vám má co nabídnout.  Nenápadný areál Seefeld leží kousek od  hlavního města rakouské spolkové země Tyrolska Innsbrucku. Cesta z Prahy přes Mnichov vám zabere přibližně 5 hodin.

Olympijský region Seefeld nabízí 300 kilometrů běžeckých stop. Lyžovat tady můžete od půlky prosince do dubna, samozřejmě záleží na sezóně. Je taky vhodný pro rodiny s dětmi, které si ho velmi oblíbili.

Vyzkoušejte i další zajímavosti Alp

Vedle Ramsau am Dachstein je další oblíbenou destinací klasických lyžařských sportů také šest rekreačních center v regionu Schladming-Dachstein, kde se nacházejí skvělé běžecké trati na úpatí ohromujících horských masivů nebo v idylických údolích.

Po náročném dni stráveném na běžkách v prostředí Alp si nezapomeňte dobít baterky a vychutnejte si rakouskou horskou kuchyni. Ochutnejte třeba tradiční tyrolské špecle, würsty a spousty dalších dobrot pro dodání energie.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Kam na běžky v Rakousku. Užijte si výhledy na ledovce