Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

Kam na čtyřkolce v ČR? Vyberte si z míst pro začátečníky i pokročilé

Adéla Lišková

Adéla Lišková

28. 6. 2016

Jezdění na čtyřkolce patří ke stále oblíbenějším druhům zábavy zejména u pánské části populace. Ne všude je ovšem bezpečné a zábavné na čtyřkolce jezdit. Kam na čtyřkolce vyrazit? Přinášíme tipy na speciálně upravené tratě.

Kam na čtyřkolce

Zdroj: Pixabay.com

Kam na čtyřkolce můžete jezdit

Ještě než si budete vybírat, kam na čtyřkolce vyrazit, je dobré vědět, kde na čtyřkolce vůbec smíte jezdit. Na silnici se čtyřkolkou můžete, pokud je daný typ pro jízdu na silnici schválený. Protože na řízení čtyřkolky potřebujete řidičský průkaz (standardně B nebo B1, tedy na auto), pokud se vydáte na silnici, mohou vás při jízdě na čtyřkolce zkontrolovat policisté. Jestliže jedete mimo veřejné komunikace, řidičské oprávnění nepotřebujete.

Pokud vaše čtyřkolka dokáže jet alespoň 80 Km/h a máte to potvrzené v technickém průkaze, pak můžete vyrazit i na dálnici, ovšem příliš se to nedoporučuje z důvodu bezpečnosti. Jízdu na čtyřkolce si navíc lépe užijete na specializovaných tratích, které často přiléhají k půjčovnám čtyřkolek, případně v lese. Kam tedy na čtyřkolky vyrazit?

Kam na čtyřkolky – Outdoor park Bílek

Různou obtížnost tratí jak pro úplné začátečníky, tak pro otrlé jezdce nabízí Outdoor park Bílek poblíž Chotěboře na Vysočině. Přímo v areálu se lze projet na třech tratích – jedna je pomalá – vhodná pro děti, další je rychlejší – vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé a poslední je technicky náročná – vhodná pro pokročilé.

Dále si lze sjednat výlet na čtyřkolce s průvodcem, při kterém si prohlédnete krásy Českomoravské vrchoviny a Železných hor. Trase je zájemcům upravena podle toho, zda disponují řidičským průkazem. Součástí outdoor parku Bílek je také lanový park s možností zapůjčení veškerého lezeckého vybavení a vojenské cvičiště s překážkami.

Půjčovna čtyřkolek Rychnov nad Kněžnou

Největší půjčovna čtyřkolek v České republice jménem PuJaMi, jejíž součástí je také prodejna čtyřkolek, se nachází v Rychnově nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Přímo v areálu je k dispozici čtyřkolková dráha, můžete si také objednat výlet s průvodcem po okolí města či do Orlických hor.

Kromě půjčovny čtyřkolek se zde nachází také půjčovna motokár včetně dětských motokár a pitbiků. Projet se pak můžete na motokárové či motokrosové dráze, které jsou rovněž součástí areálu. Zajímavostí je tzv. mobilní půjčovna – čtyřkolku či motokáru vám přistaví podle přání na jakékoliv místo v ČR.

Půjčovna čtyřkolek Harrachov

Díky tamním skvělým přírodním podmínkám patří čtyřkolky k oblíbeným atrakcím také v Krkonoších. Sympatickou půjčovnu čtyřkolek najdete například v centru Harrachova, která disponuje moderními terénními stroji a vlastní tratí. Cena za půjčení čtyřkolky je zde 300 Kč/10 min, 350 Kč/20 min nebo 500 Kč/30 min. Půjčovna je v provozu od dubna do října.

Adrenalin Park Rokytnice nad Jizerou

V Krkonoších můžete na čtyřkolky vyrazit také do Rokytnice nad Jizerou, kde vám v Adrenalin Parku půjčí stroj, se kterým se lze vydat na projížďku po Krkonoších až do vzdálenosti 10 km. Kromě půjčení čtyřkolek nabízí Adrenalin Park půjčení horských kol a terénních koloběžek či oblíbený paintball. V zimě jsou v areálu kromě lyžařského vleku a snowtubingu dostupné také zimní čtyřkolky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kam na čtyřkolce v ČR? Vyberte si z míst pro začátečníky i pokročilé