Menu
JenProCestovatele
Bulharsko

Kam na dovolenou do Bulharska. Tipy, kam vyrazit k moři i za památkami

Adéla Lišková

Adéla Lišková

18. 6. 2019

Černé moře sice není zrovna nejčistší a Bulharsko není zrovna nejbohatší země, na druhou stranu je zde rozseto mnoho příjemných letovisek s kvalitní turistickou infrastrukturou a možnostmi zábavy, že nebudete vědět, které si vybrat. Kam na dovolenou v Bulharsku?

Kam do Bulharska s dětmi – Slunečné pobřeží

Pokud se na dovolenou do Bulharska chystáte s dětmi, ideálním letoviskem je oblíbené Slunečné pobřeží. 7 km dlouhá písečná s velmi pozvolným vstupem do moře je bezpečná i pro batolata, větší děti pak jistě nadchne vodní park Action aquapark, ve kterém se skrývá nejdelší skluzavka v celém Bulharsku či přes 300 metrů dlouhá líná řeka.

Na rozlehlé promenádě najdete spoustu stánků, obchůdků a restaurací, vzdálenější okolí lze pak snadno prozkoumat díky vláčku zajišťujícím dopravu po celém regionu.

Kam do Bulharska, Stará Nesebar

Starý Nesebar v Bulharsku

Kam do Bulharska za památkami – Starý Nesebar

Jedním z míst, kam se lze dostat vláčkem ze Slunečného pobřeží je malebný Starý Nesebar, jedno z nejstarších antických měst, které je součástí Světového dědictví UNESCO. Vedle charakteristických domků se zděným přízemím a dřevěným patrem s vyřezávanými symboly ryb či slunce zde uvidíte rovněž pár středověkých kostelů s barevnými freskami.

V přístavu, který kromě pláží lemují masivní skály a písečné duny, si také můžete pochutnat nad čerstvými plody moře, anebo zakoupit pár suvenýrů či levné stříbro v místních stáncích.

Kam do Bulharska za zábavou – Zlaté písky

Ze Slunečného pobřeží se lze klidně i pěšky dostat na Zlaté písky, které patří k nejluxusnějším letoviskům Bulharska, s hotelem Imperial, vhodným pro ty nejnáročnější turisty. Kromě povalování na plážích se skutečně zlatavým pískem si zde užijete bohatého nočního života v hojných barech a vyhlášených diskotékách.

Letovisko se pyšní také širokou nabídkou vodních sportů, kromě toho lze navštívit místní aquapark Aquapolis či lezeckou stěnu. Oázu klidu pak najdete v přilehlé přírodní rezervaci Hanučské lesy.

Kam do Bulharska za mořem – Albena

Klidnější, ale o to krásnější pláže najdete v bulharské Albeně. 6 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a spoustu mušlí, na kterou navazuje úzkostlivě udržovaná zeleň, z obou stran obléhaná svažujícími se lesy získala dokonce i Modrou vlajku. Přímo u pláže se nachází mnoho luxusních, avšak spíše dražších hotelů, což lze říct o celém letovisku, které v rámci Bulharska patří k vyšší třídě. Volný čas zde návštěvníci rádi tráví v jezdeckém centru.

Kam do Bulharska, zkuste Balčik

Moře v Balčik, Bulharsko

Kam do Bulharska v páru – Balčik

Pro zamilované páry, které hledají trochu romantiky, je jako stvořený poklidný Balčik. Okolí písečné pláže, jejímž kladem je, že není tolik natřískaná turisty, tvoří svahy s malebnými bílými domky doplněné vápencovými útesy, které fascinují zejména umělecké duše.

Dále ve vnitrozemí pak můžete navštívit Historické muzeum připomínající slávu antické řecké říše či Letní palác, který býval sídlem rumunských vládců (dnes se zde nachází botanická zahrada s výskytem léčivých pramenů). Zajímavostí Balčiku je také golfové hřiště Black SeaRama, které Golf Magazine před pár lety vyhlásil za to vůbec nejlepší na světě.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kam na dovolenou do Bulharska. Tipy, kam vyrazit k moři i za památkami