×
JenProCestovatele

Kam na dovolenou do Bulharska. Tipy, kam vyrazit k moři i za památkami

Bulharsko Krushuna Vodopád
Krushuna Vodopád

Černé moře sice není zrovna nejčistší a Bulharsko není zrovna nejbohatší země, na druhou stranu je zde rozseto mnoho příjemných letovisek s kvalitní turistickou infrastrukturou a možnostmi zábavy, že nebudete vědět, které si vybrat. Kam na dovolenou v Bulharsku?

Kam do Bulharska s dětmi – Slunečné pobřeží

Pokud se na dovolenou do Bulharska chystáte s dětmi, ideálním letoviskem je oblíbené Slunečné pobřeží. 7 km dlouhá písečná s velmi pozvolným vstupem do moře je bezpečná i pro batolata, větší děti pak jistě nadchne vodní park Action aquapark, ve kterém se skrývá nejdelší skluzavka v celém Bulharsku či přes 300 metrů dlouhá líná řeka.

Na rozlehlé promenádě najdete spoustu stánků, obchůdků a restaurací, vzdálenější okolí lze pak snadno prozkoumat díky vláčku zajišťujícím dopravu po celém regionu.

Kam do Bulharska, Stará Nesebar
Starý Nesebar v Bulharsku

Kam do Bulharska za památkami – Starý Nesebar

Jedním z míst, kam se lze dostat vláčkem ze Slunečného pobřeží je malebný Starý Nesebar, jedno z nejstarších antických měst, které je součástí Světového dědictví UNESCO. Vedle charakteristických domků se zděným přízemím a dřevěným patrem s vyřezávanými symboly ryb či slunce zde uvidíte rovněž pár středověkých kostelů s barevnými freskami.

V přístavu, který kromě pláží lemují masivní skály a písečné duny, si také můžete pochutnat nad čerstvými plody moře, anebo zakoupit pár suvenýrů či levné stříbro v místních stáncích.

Kam do Bulharska za zábavou – Zlaté písky

Ze Slunečného pobřeží se lze klidně i pěšky dostat na Zlaté písky, které patří k nejluxusnějším letoviskům Bulharska, s hotelem Imperial, vhodným pro ty nejnáročnější turisty. Kromě povalování na plážích se skutečně zlatavým pískem si zde užijete bohatého nočního života v hojných barech a vyhlášených diskotékách.

Letovisko se pyšní také širokou nabídkou vodních sportů, kromě toho lze navštívit místní aquapark Aquapolis či lezeckou stěnu. Oázu klidu pak najdete v přilehlé přírodní rezervaci Hanučské lesy.

Kam do Bulharska za mořem – Albena

Klidnější, ale o to krásnější pláže najdete v bulharské Albeně. 6 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a spoustu mušlí, na kterou navazuje úzkostlivě udržovaná zeleň, z obou stran obléhaná svažujícími se lesy získala dokonce i Modrou vlajku. Přímo u pláže se nachází mnoho luxusních, avšak spíše dražších hotelů, což lze říct o celém letovisku, které v rámci Bulharska patří k vyšší třídě. Volný čas zde návštěvníci rádi tráví v jezdeckém centru.

Kam do Bulharska, zkuste Balčik
Moře v Balčik, Bulharsko

Kam do Bulharska v páru – Balčik

Pro zamilované páry, které hledají trochu romantiky, je jako stvořený poklidný Balčik. Okolí písečné pláže, jejímž kladem je, že není tolik natřískaná turisty, tvoří svahy s malebnými bílými domky doplněné vápencovými útesy, které fascinují zejména umělecké duše.

Dále ve vnitrozemí pak můžete navštívit Historické muzeum připomínající slávu antické řecké říše či Letní palác, který býval sídlem rumunských vládců (dnes se zde nachází botanická zahrada s výskytem léčivých pramenů). Zajímavostí Balčiku je také golfové hřiště Black SeaRama, které Golf Magazine před pár lety vyhlásil za to vůbec nejlepší na světě.

1.3/5 - (3 votes)

1.3/5 - (3 votes)


6 Komentáře Kam na dovolenou do Bulharska. Tipy, kam vyrazit k moři i za památkami

  1. „Ze Slunečného pobřeží se lze klidně i pěšky dostat na Zlaté písky, které patří k nejluxusnějším letoviskům Bulharska…“. Opravdu předpokládáte, že lidi půjdou 120+ km pěšky ze Slunečného pobřeží na Zlaté písky…nebo poplavou cca 100? Vzdušnou čarou jsou tyto dvě pláže cca 70km daleko…určitě to pěšky jde, ale nevidím to na procházku, jako do Nesebaru (2km), jak to vyznívá z textu.

    • Taky jsem se toho lekl. Máte pravdu. Na Zlatých píscích jsem byl již v roce 1963. Bylo tam nádherně, nevím jak to tam vypadá dnes, prý velký “ fofr „.

  2. Autorka nám o Bulharsku vlastně nesdělila vůbec nic. Ve fotogalerii je šest fotek, v článku samotném zjišťujeme, že autorka ví, že v Bulharsku je moře. Skvělé. Dostat zaplaceno za takové „cosi“, to bych taky rád. Kde se mám přihlásit?

  3. Co vám to píše články za inteligenta SLUNEČNÍ POBŘEŽÍ a ZLATÉ PÍSKY jsou od sebe vzdáleny přes 100 km
    je vidět že pán je opravdu znalec .

  4. Toto psal nějaký propagátor cestovní kanceláře – vůbec nic o Bulharsku neví , v Balčiku je k vidění především – botanická zahrada , a jinak nic proti Bulharsku ale čekají Vás přeplněné pláže a slunečníky
    a lehátka za nehorázné ceny a večer přeplněná letoviska a bujarý život – taková je součastnost.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*