Menu
JenProCestovatele
Chorvatsko

Kam na dovolenou do Chorvatska?

Redakce

Redakce

6. 12. 2016

Těšíte se už na letní dovolenou a pomalu vybíráte vaší prázdninovou destinaci? My vám představíme hned pět nejkrásnějších míst v Chorvatsku!

Chorvatsko je jednou z nejlákavějších destinací pro tuzemské turisty. Není to nic překvapivého, jelikož tato krásná země se nachází v blízkosti Česka, najdete zde krásné pláže a čistou vodu a cenově je to také jedna z nejvýhodnějších dovolených. Pokud i vy se chystáte do Chorvatska vyrazit, podívejte se na některé naše tipy.

Dubrovník

Starověké město Dubrovník je světově proslulé místo, které ročně přiláká tisíce turistů. Tato „perla Jadranu“, jak se Dubrovníku také někdy přezdívá uchvátila nejen cestovatele, ale také filmaře z celého světa. Naposledy se tu například natáčely epizody pro známý seriál Hra o trůny. Není divu, celé centrum je obehnané hradbami a u pobřeží je pak známá Pevnost sv. Jana.

Jelikož je přístav tak proslulý, připravte se také na to, že do kapsy zde sáhnete o něco hlouběji, než v jiných chorvatských městech. Dovolenou také nezapomeňte zarezervovat včas – v létě se město stává přelidněným místem, které má hotely i apartmány vyprodané dlouho dopředu.

Kam na dovolenou do Chorvatska, Dubrovník

Dubrovník, Zdroj: Shutterstock.com

Hvar

Ostrov, který se nachází v Jaderském moři, je oblíbeným místem většiny turistů proudících do Chorvatska. Destinace se stejnojmenným hlavním městem Hvar, je také oblíbená i během zimních měsících, kdy teplota dosahuje asi 9 stupňů celsia. Ostrov je pak vyhledávám i pro ozdravné pobyty. Z Hvaru se můžete vydat trajektem i na výlet do některého chorvatského města nebo také do Itálie.

Brač

Druhým nejznámějším ostrovem je Brač. Brač je největším ostrovem ze skupiny Středoalmatských ostrovů, které se v Jaderském moři nacházejí. Na ostrově pobývá celkem 14 tisíc obyvatel a je známý například pro skalní kláštery. Navíc zde najdete ty asi nejkrásnější pláže, i kvůli těm je také často vyhledáván potápěči, kteří v okolí ostrova prozkoumávají moře a jeho zajímavosti.

Split

Krásné město Split, které je pro své historické dědictví zapsáno i na seznamu Unesco, bylo založeno už ve 3. století římským císařem Diokleciánem, po němž je pojmenován i místní proslulý palác. Město je také známe pro své podzemní chodby, tunely a starověké klenby, kde místní prodávají své produkty a výrobky. Split je jedním z nejvýznamnějších chorvatských přístavů, trajekty zde pravidelně jezdí i do italské Ancony.

Plitvická jezera

Národní park, nacházející se v blízkosti měst Zadar a Karlovac, je jedním z nejkrásnějších chorvatských přírodních úkazů. Krasová jezera, která jsou terasovitě uspořádána, posloužily i během natáčení filmu Vinnetou. V parku se nachází na 140 vodopádů, 20 jeskyň a je bohatý na faunu i flóru. Ubytujte se v přímořském Zadaru nebo Karlovaci, kde si užijete jak moře, tak sluníčka a nezapomeňte se vydat na výlet právě na Plitvická jezera.

Jaká je vaše oblíbená chorvatská destinace? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Kam na dovolenou do Chorvatska?