Menu
JenProCestovatele
Afrika

Kam na dovolenou do Egypta? Vyrazte se potápět s delfíny

Adéla Lišková

Adéla Lišková

2. 7. 2016

Do Egypta míří lidé hlavně za sluníčkem a mořem. Když už u nás klepe na dveře podzim, v Egyptě ještě stále vládne horké počasí. Neporušené podmořské dno, okouzlující korálové útesy a pestrobarevní živočichové zde však vytvářejí také ideální podmínky pro potápění. Kam na dovolenou do Egypta, abyste si užili obojí?

Počasí v Egyptě

Na dovolenou do Egypta to táhne hlavně turisty, kteří si potrpí na teplé počasí. To zde vládne prakticky neustále – v Egyptě je sezóna po celý rok a můžete sem tedy vyrazit klidně i v zimě. Ovšem pozor na letní měsíce, kdy je nutné se připravit na opravdu velká vedra. Kam do Egypta za mořem?

Egypt Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh, které se nachází na jihu Sinajského poloostrova, tradičně patří k nejnavštěvovanějším egyptským letoviskům, mimo jiné díky kvalitně vybudované turistické infrastruktuře. Jedná se o rozsáhlou metropolitní oblast, pod kterou spadá i oblíbené Naama Bay, kde si na své přijdou milovníci nakupování i rušného nočního života.

Sharm el Sheikh se také pyšní i příjemnými písečnými plážemi, na kterých můžete relaxovat s výhledem na zcela průzračné Rudé moře. Ty jsou pak obvykle rozdělené na části, které patří jednotlivým hotelům, najdete však i mnoho opuštěných Při koupání v teplém moři potkáte klidně i hejno roztomilých barevných rybiček. Egyptský podmořský svět si lze důkladně prohlédnout na výletu lodí s proskleným dnem.

Egypt Hurghada

Hurghada, ležící ve východní části Egypta, je známá díky svým rozsáhlým písečným plážím, čistému moři a skvělým oblastem pro potápění. Výhodou je, že hotely jsou často situovány přímo vedle pláže, stejně jako v Sharm el Sheikh má každý svůj soukromý úsek. Soukromí si však můžete dopřát na jednom z mnoha místních ostrůvků. Turistická infrastruktura v podobě restaurací, barů a obchůdků je zde na však na skromnější úrovni.

Egypt Safaga

Pod Hurghadskou riviéru je někdy zahrnováno také sousední letovisko Safaga, s které je s Hurghadou spojené autobusovou linkou. Safaga je díky zcela neporušenému podmořskému bohatství častým cílem potápěčů, nicméně kvůli korálovým útesům které hojně protkávají písečné pláže zde nejsou zcela ideální podmínky pro dovolenou s dětmi.

Safaga je spíše menší a klidnější letovisko, kde oproti ostatním destinacím není tolik turistů. Co se týče zábavy, najdete zde centrum windsurfingu u hotelu Shams Safaga a skromnou promenádu s tradičními egyptskými kavárnami a několika bary a restauracemi.

Egypt Marsa Alam

Podobné výhody jako Safaga nabízí i známé letovisko Marsa Alam, které najdete na jihovýchodu Egypta, kde začíná Arabská poušť. Pokud hledáte klidné místo s překrásnými plážemi, průzračným mořem a možností objevovat krásy podmořského světa, pak je Marsa Alam dobrou volbou.

Při potápění nesmíte vynechat proslulý útes Samadai s charakteristickým tvarem podkovy. Nazývaný je také jako Dům delfínů, kterých zde žije zhruba stovka. Delfíni jsou již na turisty zvyklí a nebojí se jich, takže máte velkou šanci se s nějakým potkat. Rušný noční život v Marsa Alam nehledejte, ovšem obchodů a restaurací je zde dostatek. Výhodou je, že v Marsa Alam se nachází mezinárodní letiště.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na dovolenou do Egypta? Vyrazte se potápět s delfíny