Menu
JenProCestovatele
Řecko

Kam na dovolenou do Řecka s dětmi? Známe 3 oblíbená, ale klidná letoviska

Adéla Lišková

Adéla Lišková

20. 6. 2019

Jih balkánského poloostrova nabízí pro dovolenou u moře mnoho rozličných letovisek, z nichž každé nabízí trochu něco jiného. Kam na dovolenou do Řecka s dětmi? Známe klidná letoviska, kde se zároveň neunudíte k smrti!

Kam do Řecka s dětmi – Matala, Kréta

Středisko Matala se nachází na jihu řeckého ostrova Kréta, u zhruba 250 metrů dlouhé zátoky, tvarem připomínající písmeno U. Zátoka je lemována jednou velkou písečnou pláží z pozvolným vstupem do moře. Kolem pláže je dostatek stromů a zeleně, které poskytují žádoucí stín. I přesto, že je letovisko hojně navštěvované, je zde relativně klid. Důvodem je to, že sem vede pouze jedna dopravní cesta, která zde končí.

Kromě zábavy v podobě slušné nabídky vodních sportů, je zde možnost poznat také trošku přírodních i kulturních zajímavostí. Ze severu středisko Matala obléhá skála, která sahá 300 metrů do moře. Je zde možné navštívit množství umělých jeskyní z neolitu, které sloužily jako obydlí či pohřebiště. V románské éře si v Matale stavěli bohatí občané svá sídla, jejichž pozůstatky jsou zde k vidění dodnes.

Kam do Řecka s dětmi – Poros, Kefalonie

Rodinami s dětmi je rovněž často vyhledávané středisko Poros, nacházející se na šestém největším ostrově Řecka – Kefalonii. Dominantou je velmi čistá voda, dlouhá písečná pláž sem tam protkaná oblázky se nachází přímo ve středu letoviska. Pokud byste chtěli zcela nerušené soukromí, v okolí lze mezi zelenými kopci najít mnoho menších zátok.

Poros patří k nejklidnějším letoviskám ostrova, burácející noční podniky do noci zde nenajdete. Kaváren, taveren a restaurací, kde lze strávit příjemný večer třeba se sklenkou vyhlášeného vína Ribola či ochutnat řecké speciality z ryb, je zde dostatek. Na výlet, a to buď pěšky, anebo autem z místní půjčovny, lze vyrazit do blízkého údolí pod horou Enos, kde se skrývá archeologické naleziště, spojené s mnoha příběhy řecké mytologie.

Kam do Řecka s dětmi – Nei Pori, Olympská riviéra

Tradičním místem pro trávení letních prázdnin je středisko Nei Pori na území pevninského Řecka v oblasti Olympské riviéry. Po koupání v průzračném Egejském moři si odpočinete na rozsáhlé písečné pláži, která je vzhledem k pozvolnému vstupu do moře bezpečná i pro menší děti. Pro malé návštěvníky je ve středisku připraveno mnoho vodních atrakcí včetně tobogánu, ale i možnost suchozemských sportů.

Vzhledem k vysoké návštěvnosti střediska je v Nei Pori kvalitní turistická infrastruktura, ať už se to týká možnosti nakoupit v supermarketech, ale i posezení v restauracích, barech a tavernách. Živější noční podniky se pak nacházejí v několik kilometrů severně vzdáleném větším letovisku Leptokaria. Po blízkém okolí je možné vyrazit na výlet oblíbeným turistickým vláčkem. K delší trase například do historické Soluně lze využít hromadnou dopravu, případně zdejší půjčovny aut.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Právě čtete

Kam na dovolenou do Řecka s dětmi? Známe 3 oblíbená, ale klidná letoviska