Menu
JenProCestovatele
Řecko

Kam na dovolenou do Řecka. Víme, kam za památkami, mořem i zábavou

Adéla Lišková

Adéla Lišková

12. 6. 2019

Hospodářství Helénské republiky, která kdysi bývala nejmocnějším státem světa, se sice hroutí, ovšem bohaté antické dědictví říznuté balkánským šarmem už mu nikdo nevezme. Kam na dovolenou do Řecka? Víme, kam za památkami, mořem i zábavou!

Kam na dovolenou do Řecka Santorini

Santorini, Zdroj: Pixabay

Kam na dovolenou do Řecka – Santorini

Pokud vás již nudí jednotvárné zlaté písky, které můžete vidět takřka všude, vyrazte na vulkanický ostrov Santorini, kde se zásluhou sopečné činnosti můžete opalovat na plážích bílých, červených nebo třeba černých (fenomenální jsou pláže s černými oblázky v letoviscích Perissa a Perivolos).

Na Santorini, který je vlastně do moře propadlou sopkou, se dále skví typická řecká bílá architektura, v místních tavernách můžete ochutnat mnoho řeckých specialit a v noci vás zde nadchnou rytmy tradiční řecké folkové hudby. Santorini má bohatou vinařskou historii, nachází se zde Muzeum vína, které mapuje posledních tři tisíce let, v hlavním městě Fira pak najdete galerii výtvarného umění Mati se spoustou kontroverzních děl inspirovaných přírodou a člověkem.

Kam na dovolenou do Řecka Korfu

Korfu, Zdroj: Pixabay

Kam do Řecka za zábavou – Kávos, Korfu

Ideálním řeckým letoviskem pro milovníky nočního života je Kávos v jižním cípu ostrova Korfu, kde potkáte hlavně mladé Angličany. Přes den zde najdete spoustu barů, taveren a restaurací, které se v noci mění v taneční kluby a diskotéky, kde můžete dovádět až do časných ranních hodin. Příliš tradice tu ovšem nečekejte, vše je přizpůsobeno zdejší mladé klientele z evropských měst.

I plážoví povaleči si zde přijdou na své – zdejší několikakilometrová pláž pokrytá pískem a sem tam kamínky a oblázky je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Vstup do vody je pozvolný, je zde široká nabídka vodních sportů, avšak v sezóně je pláž velmi rušná.

Kam na dovolenou do Řecka Lesbos

Lesbos, Zdroj: Pixabay

Kam k moři do Řecka – ostrov Lesbos

Ostrov Lesbos se pyšní hned dvanácti plážemi s „modrou vlajkou“, který je udělována těm nejkrásnějším v Evropě (za kvalitu a čistotu vody) a sluníčka si zde užijete nejvíce ze všech řeckých ostrovů, v létě zde totiž prakticky vůbec neprší. V oblasti zvané Thermi se pak můžete vykoupat v horkých pramenech, které jsou již od dob antiky pověstné svými léčivými účinky.

I přes zájem turistů si Lesbos zachovává svůj spíše přírodní ráz, což dokládá množství zeleně v podobě borových a olivových hájů, ale také pozůstatků sopečné činnosti. Můžete zde vidět unikátní zkamenělý les, kde zde stál ještě před vznikem samotné Země. Nadchne vás i rozmanitost zdejší fauny, zejména ptáků, kteří sem létají na svůj letní pobyt.

Kam do Řecka za památkami – Peloponés

Vedle Attiky, zahrnující hlavní město Athény, je další oblastí, kde se to památkami jen hemží, poloostrov Peloponés, který je kolébkou starověkých civilizací vznikajících v Mykénách, Spartě, Korintu či v Olympii. Peloponés odděluje od řecké pevniny Korintský průplav, kterým se můžete projet na výletní lodi anebo si seskočit bungee jumping z celých 70 metrů.

S českými cestovními kancelářemi můžete vyrazit do letovisek Tolo či Niforeika, které nabízí kvalitní turistické zázemí a příjemné písčito-oblázkové pláže, a zároveň jsou šikovnými výchozími body pro výlety do památkami poseté okolní krajiny. Samozřejmostí jsou organizované výlety do historických měst, poznávat však můžete také na vlastní pěst z půjčovny vypůjčeným autem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na dovolenou do Řecka. Víme, kam za památkami, mořem i zábavou