Menu
JenProCestovatele
Španělsko

Kam na dovolenou do Španělska? Máme přehled nejoblíbenějších letovisek

Adéla Lišková

Adéla Lišková

23. 6. 2016

Španělsko tradičně patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím zejména díky své atraktivní poloze u Středozemního moře. Na Pyrenejský poloostrov se však dá vyrazit za spoustou dalších věcí, než je lenošení u moře. Poradíme vám, kam do Španělska za památkami, kam za zábavou a kde najdete ty nejkrásnější pláže.

Dovolená ve Španělsku

Pokud do Španělska jedete za mořem, můžete si vybrat z celé řady vyhlášených přímořských letovisek. Nejvíce se jich nachází na 220 km „Divokém pobřeží“ Costa Brava v Katalánsku, kde jsou dlouhé písečné pláže střídané působivými útesy.

Mezi naše tipy patří rybářské městečko Tossa de Mar s malými zátokami lemovanými útesy, borovicovými lesy a starodávnými hradbami, dále pak romantické Cadaqués se stupňovitými uličkami, odkud můžete do sousedního Port Ligat vyrazit do slavného domu malíře Salvádora Dalí. Z Cadaqués je to také blízko na poloostrov a zároveň přírodní park Cap de Creus se skalnatým pobřežím protkaným zátokami a ostrůvky.

Kam do Španělska za mořem

Hned po Costa Brava je nejnavštěvovanějším pobřežím Costa del Maresme. Častým cílem dovolené ve Španělsku je středisko Calella, které se pyšní nejen překrásnou tříkilometrovou pláží a historickým jádrem s charakteristickými úzkými uličkami, ale také blízkostí městského centra, které se táhne až pohoří Montnegre. Na promenádě najdete mnoho obchodů, restaurací i nočních klubů.

Kam ve Španělsku na dovolenou, Tossa de Mar

Městečko Blanes, Costa Brava, Zdroj: Shutterstock.com

Kam do Španělska s dětmi

A kam na dovolenou s dětmi? Klidnější prostředí nabízí sousední letovisko Pineda de Mar se spoustou zeleně a fontán, na dlouhé písečné pláží však nechybí nabídka vodních sportů a v blízkosti pak promenáda s obchůdky a restauracemi. Na výlet je možné vyrazit do hlavního města Costa del Maresme jménem Mataró s historickým centrem se zbytky staveb ze 16. století, renesanční budovou plnící funkci muzea celé oblasti a monumentálním přístavem.

Kam do Španělska za vodními sporty

Milovníkům vodních sportů doporučujeme navštívit letovisko Costa Tropical v jihošpanělské Andalusii. Hlavní turistické centrum oblasti nadchne malými zátokami vhodných pro potápění (La Herradura či El Cerro Gordo) nebo jachting (Motril či Marina), ale také velkými rodinnými plážemi a širokou nabídkou dalšího sportovního vyžití v podobě surfování, vodních lyží, golfu nebo třeba tenisu.

Kam do Španělska za zábavou

Nejrušnější oblastí Andalusie je bezpochyby Costa del Sol, tedy Slunečné pobřeží. Centrem je středisko Torremolinos se spoustou barů, restaurací, širokými nákupními možnostmi a obrovským Aqualandem s tobogány a skluzavkami. Zajímavostí je rybářská čtvrť La Carihuela, kde mohou turisté ochutnat vedle dalších tradičních pochutin z mořských plodů také proslulé smažené rybičky Pescaito Frito. K oblíbeným patří i sousední Benalmádena Costa s nově vybudovaným luxusním přístavem ve stylu Puerto Marina, které potěší každého turistu toužícího po rušném nočním životě.

Kam ve Španělsku na dovolenou, Tossa de Mar

Costa Brava, Zdroj: Shutterstock.com

Kam do Španělska za kulturou

V bezprostřední blízkosti Torremolinos se nachází město Malaga, charakteristické širokými bulváry a temperamentním nočním životem a zároveň slavné rodiště malíře Pabla Picassa, kde také najdete jeho muzeum s expozicí nejslavnějších děl. Celá oblast je charakteristická nádhernou krajinou pokrytou tradičními vesničkami s typickou bílou architekturou. Na výlet je z Torremolinos možné vyrazit do proslulých kulturních center jižního Španělska – měst Granady a Sevilly.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na dovolenou do Španělska? Máme přehled nejoblíbenějších letovisek