Menu
JenProCestovatele
Zimní dovolená na horách

Kam na lyže do Rakouska? Představujeme 5 nejznámějších míst pro náročné lyžaře!

Pokud se chystáte v zimě na lyže a patříte mezi zdatné lyžaře, jistě to nebude poprvé, co vyrazíte do rakouských Alp. Představíme vám 5 nejznámějších lyžařských destinací, které se těší velké oblibě. Jestliže je ještě neznáte, můžete se tam vypravit a užít si báječnou zimní dovolenou!

Zillertal v Rakousku pro náročné sportovní vyžití

Jednou ze známých a oblíbených lyžařských destinací v Rakousku je tyrolské údolí Zillertal. Tvoří je 4 lyžařská centra – Zillertal Arena, Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000, Mayrhofner Bergbahnen a Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch. Přehledné svahy mají přes 500 km sjezdovek, které se nachází v různých nadmořských výškách. Poblíž je také známý ledovec Hintertux. Jezdit můžete na Superskipass, který vám umožní přístup na všech 515 sjezdovek a také na všechny vleky.

V okolí se nachází spousta atrakcí a možností sportovního vyžití pro náročné. Můžete si užít noční lyžování, běžecké tratě, paragliding, zimní turistiku a túry na sněžnicích, bruslení nebo sedmikilometrovou osvětlenou sáňkařskou dráhu v Hainzenbergu. Na své si přijdou i děti. Pro dobrodružné povahy se nabízí skyline jízdy Arena Skyliner Gerlosstein a Flying Fox nebo bobová dráha Arena Coaster. Pokud se vypravíte na výlet, za 6 hodin jízdy autem z Prahy jste tam a možností ubytování je v okolí plno.

Kitzbühel je místo, kde se pořádají světové sjezdařské závody

Kitzbuhel

Kitzbuhel

V rakouském Tyrolsku se také nachází město Kitzbühel. Leží mezi dvěma horskými vrcholy Hahnenkamm (1712 m) a Kitzbüheler Horn (1996 m). Právě toto místo je ideální pro zimní dovolenou a kvalitní lyžování. Kitzbühel patří mezi nejznámější sportovní a lyžařská střediska v Rakousku. V přilehlých obcích můžete najít spoustu ubytovacích zařízení. Na svazích Hahnenkammu se každoročně v lednu pořádají závody ve sjezdovém lyžování.

V lyžařském areálu Kitzbühel se nachází přes 179 km dlouhé sjezdové tratě a přes 100 km dlouhé běžecké tratě. Jednotlivé skiareály propojuje nejdražší lanovka na světě. Snowparky nabízejí sáňkařskou dráhu, noční lyžování, snowboarding, ale návštěvníci si mohou vychutnat i lety balónem, užít si bazén, curling, tenis nebo návštěvu kasina ve městě.

Dachstein West je největší lyžařské středisko v Rakousku

Dachstein-West

Dachstein-West

Středisko Dachstein West je tím největším lyžařským areálem v Horním Rakousku. Své návštěvníky láká přes 133 km dlouhými sjezdovkami a skoro 200 km dlouhými běžeckými tratěmi. Skipas platí i pro přilehlé lyžařské oblasti jako jsou Feuerkogel, Lungötz, Bad Dürrnberg, Abtenau nebo St. Martin. Velkým lákadlem je také nejlepší freerideová oblast Freeride Arena Krippenstein, kterou také můžete navštívit v rámci čerpání skipasu. Také děti si přijdou na své. Tyto lyžařská oblast se totiž věnuje celé rodině a kromě lyžování nabízí i celou řadu dalších aktivit jako je curling, sáňkování, squash, bazén, sauna a posilovna. Přeprava autobusy mezi jednotlivými lyžařskými středisky je v rámci skipasu zdarma.

V této oblasti lze navštívit i termální lázně, například Bad Aussee, Bad Goisern nebo Bad Ischl. Populární Bad Ischl jsou solné lázně, kde se léčí ženské choroby, revmatismus a nemoci dýchacích cest. Nachází se zde také termální koupaliště a sauny. V městečku najdete celou řadu památek, mimo jiné také letní sídlo císaře Františka Josefa I. a jeho manželky Sissi. Poctít svou návštěvou můžete také cukrárnu Zauner, kam císařovna Sissi ráda chodila.

Sölden a vysokohorské lázně Aqua Dome

Sölden

Sölden

Tyrolská obec Sölden se rozkládá v poměrně velké nadmořské výšce – 1369 metrů. Jedná se o známé horské středisko, které je oblíbené pro turistické a lyžařské vyžití. Koná se zde také Světový pohár v alpském lyžování, a to na ledovci Rettenbach. Nacházejí se zde tři lyžařské třítisícovky – Big 3 a dva ledovce – Rettenbach a Tiefenbach. Pořádně zalyžovat si můžete na 144 km sjezdovek v nadmořské výšce až před 3 000 metrů. Nechybí ani perfektní freeride terény a funparky.

Kromě bohatého sportovního vyžití se zde nacházejí také lázně – Aqua Dome, a to v Längenfeldu. Tyto luxusní lázně s termálním dómem ve tvaru diamantu a prosklenými stěnami nabízí koupel v sirné vodě o teplotě 36°C, řadu báječných procedur, venkovní bazény s romantickým osvětlením a výhledem na monumenty hor, hudbu hrající pod vodou, spoustu služeb a fitness centrum. V Söldenu je také moderní aquapark Freizeit Arena s wellness a různými tobogány.

Arlberg: St. Anton a Lech Zürs pro náročné

Arlberg St. Anton

Arlberg St. Anton

Jedno z nejdražších míst v Rakousku je lyžařská oblast Arlberg: St. Anton a Lech Zürs, která patří zároveň na první místo co do velikosti rakouských lyžařských středisek. Připravte si opravdu nadité peněženky, protože kromě luxusního lyžování vás čeká i luxusní a drahé ubytování. Pokud chcete něco levnějšího, dá se sehnat ve Warth Schröcken.

Užít si však můžete skvělé skiareály s více než 350 km sjezdových tratí, 200 km pro freeride nebo 10 km dlouhý sjezd do St. Antonu s převýšením 1 347 m. Propojení všech tří lyžařských areálů zajišťují lanovky. Na trati najdeme spoustu zajímavých tras, například Trať slávy (Run of Fame), která je dlouhá 65 km s převýšením 18 000 výškových metrů. Oblíbeným okruhem je třeba Bílý okruh (Weisse Ring), který čítá 22 km podél údolí s převýšením celkem 5500 metrů. Nechybí ani snowparky a dětské kluby, navíc děti do 8 let mohou v celém areálu Arlbergu lyžovat zadarmo. Opravdu zkušené lyžaře na místo sjezdu může dopravit i helikoptéra.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na lyže do Rakouska? Představujeme 5 nejznámějších míst pro náročné lyžaře!