Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam na podzimní eurovíkend? 4 města, ve kterých jste ještě nebyli

Letní prázdniny jsou za námi, ale vy máte pocit, že jste tento rok skoro nic neviděli? I to se dá napravit! Vyrazte na podzim na eurovíkend, kvůli kterému si nemusíte brát týdenní dovolenou. A které evropské město navštívit, když Řím, Londýn a Paříž jste už viděli?

1. Oslo (Norsko)

Norsko nepatří mezi Čechy k nejnavštěvovanějším místům, ovšem pokud vám nevadí trochu chladnější počasí, výletu do hlavního města Osla nebudete litovat. V západní části města vás ohromí monumentální sídlo krále s překrásnými zahradami, středověká pevnost Akershus a luxusní obchody na třídě Bogstadvaien, východní část vás pak nadchne specifickou atmosférou, kde se prolínají norské tradice s kulturami hojných imigrantů.

2. Istanbul (Turecko)

Za troškou tepla můžete na podzim vyrazit do Turecka, kde vás hlavní město Instanbul provede historií národa daleko před vznikem sekularizovaného státu. Největší atrakcí historického centra je palác Topkapi, někdejší sídlo mocného sultána Osmanské říše, obléhané proslulými květinovými zahradami. V Instanbulu se nachází také jeden z osmi divů světa – byzantský kostel Hagia Sophia. Na zdejším orientálním Egyptském bazaru pak můžete nakoupit nějaké voňavé dárky pro své blízké.

Hagia Sofia: Vstupné se neplatí, ale zujte si boty!

3. Petrohrad (Rusko)

V „Benátkách severu“, jak je ruské metropoli s typickými širokými bulváry a pobřežními promenádami často přezdíváno, si budete připadat doslova jako v pohádce. Díky mnoha jedinečným památkám v sobě Petrohrad bývalé carské město rozhodně nezapře – čeká zde na vás Zimní palác s muzeem Ermitáž, které skrývá přes tři miliony položek, Chrám sv. Petra a Pavla s nejvyšší pravoslavnou věží na světě, katedrála sv. Izáka a mnoho dalších paláců a úředních budov s typickými zakulacenými střechami s ostrou špičkou.

4. Kodaň (Dánsko)

Asi nejznámějším symbolem Kodaně je socha malé mořské víly, kterou najdete hned u přístavu naproti pevnosti Kastellets. Nejbližší severská metropole toho však nabízí k vidění mnohem více – například palác Amalienborg, který je sídlem dánské královské rodiny, renesanční zámek Rosenborg obklopený historickým vodním příkopem či slavnou kulatou věž Rundetarn, která se svými osmi patry efektně vyčuhuje z půdorysu města.

Eurovíkendy letecky z Prahy

Svůj vysněný eurovíkend, a nejen v evropských městech, si můžete vybrat na portálu Cestolino.cz, který shromažďuje nabídky zájezdů od cestovních kanceláří tak, aby byly přehledně uspořádané na jednom místě. Snadno si zde tedy prohlédnete nejširší nabídku například eurovíkendů letecky z Prahy. Po přesměrování na stránku zájezdu dané cestovní kanceláře si zájezd objednáte přímo u ní a přitom máte jistotu, že nakupujete za stejnou cenu, jakou cestovní kancelář nabízí přímo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na podzimní eurovíkend? 4 města, ve kterých jste ještě nebyli