Menu
JenProCestovatele
Dovolená u moře

Kam vyrazit v červnu za exotikou na dovolenou? Turisty potěší příjemné teploty a zeleň

Redakce

Redakce

3. 6. 2016

Plánujete už teď vyrazit na dovolenou k moři, ale stále nevíte kam? Tak to vám pomůže náš široký výběr destinací, kde vás čekají samé příjemné zážitky. V červnu navíc nepotkáte na dovolené davy turistů.

Nezdá se to, ale v červnu začíná pravé období letních dovolených. Aby se vám lépe vybírala exotická místa, kde vás sluníčko nemine, nechte se inspirovat touto zajímavou nabídkou. Červnové zájezdy navíc seženete za výhodné ceny.

Egypt nezklame slunečnou oblohou

Jestliže jste přemýšleli o dovolené v Egyptě a nejste milovníky extrémního horka, vyrazte právě v červnu. Teploty se tam pohybují maximálně kolem 35 °C. V dalších měsících se teploty pohybují až nad 40 °C, a to už chce odvahu vydržet.

Teplota moře v červnu má příjemných 27 °C, takže klepat zuby rozhodně nebudete. Ceny zájezdů do Egypta jsou vždy velmi příjemné, takže si pobyt vybere každý. Navíc vás v Egyptě čeká spousta příjemných zážitků. Zabaví se celá rodina od pyramid po šnorchlování.

Nejen v červnu na Kapverdské ostrovy

Kapverské ostrovy, kam v červnu za exotikou

Kapverské ostrovy

Pokud chcete zažít výjimečnou dovolenou, nejen v červnu se můžete vydat i na Kapverdské ostrovy u Afriky. Cesta letadlem trvá sice dlouhých osm hodin, ale výsledek stojí za to. Budete se moci koupat v oceánu a poznáte nové prostředí a milé lidi.

Kdo příliš neholduje vedru, ocení neustále vanoucí vítr a polojasnou oblohu. Ale pozor, sluníčko vás na Kapverdských ostrovech spálí i pod mrakem. Takže mějte vždy po ruce opalovací krém.

Průměrné teplota oceánu se pohybuje kolem 25 °C a teplota vzduchu v červnu téměř nepřekročí  27 °C. Sledujte last minute a poštěstí se vám vybrat luxusní zájezd za nevídanou cenu.

Exotické Turecko a Tunisko

Město Bizerte, Tunisko, kam za exotikou v červnu

Město Bizerte, Tunisko, Zdroj: Shutterstock.com

Chcete se na dovolené hlavně ohřát a opálit? Vycestovat můžete do Turecka, kde vás neminou červnové teploty kolem třiceti stupňů. Nebe bez mráčku a exotika, kam se podíváte potěší každého. Podobně jako u Egypta jsou ceny zájezdů přijatelné.

Stejně je na tom Tunisko. Moře má teplotu kolem 25 °C a obě destinace dokážou nahradit Egypt, pokud netoužíte po ultra horku a egyptských památkách. Jestliže plánujete pobyt u moře, rozhodně si vyberte jednu u nich.

Romanticky zelená Kréta

Agios Nikolaos, Kréta, kam za exotikou v červnu

Agios Nikolaos, Kréta, Zdroj: Shutterstock.com

Z Afriky do rovnou do Evropy. Exotický červen můžete prožít třeba na Krétě, kde ještě opět teploty nedosahují nejvyšších stupňů. Tato destinace je v tomto měsíci navíc krásně zelená, a tak si budete moci užívat volno procházkami. Ubytování si na Krétě lze objednat levně, ale vybírat je možné i z přepychových hotelů.

Příjemné teploty na Mallorce

Pláž na Mallorce, kam za exotikou v červnu

Pláž na Mallorce, Zdroj: Shutterstock.com

Kdo by netoužil podívat se na Mallorcu. Jestli váháte, ztrácíte čas. V červnu jsou totiž zájezdy do španělských destinací mnohdy až o polovinu levnější, než je tomu v hlavní sezóně. Navíc nebude v této oblasti ještě plno turistů, a tak prožijete klidné výlety po okolí. Mallorca a další destinace jsou vhodné pro všechny, kdo se jede odreagovat a hledá zábavu.

Co se týče teplot, čeká vás standard v podobě asi 27 °C. Velké tropy vás tedy obejdou. Teplota moře se drží něco málo nad dvacítkou, ale aspoň vás příjemně zchladí.

V červnu vycestujte i do Bulharska

Sozopol, Bulharsko, Kam za exotikou v červnu

Sozopol, Bulharsko, Zdroj: Shutterstock.com

Neodmyslitelně do červnových dovolených patří i Bulharsko. Teploty jsou podobné jako ve Španělsku v tomto období, takže parné dny k nevydržení na slunci vás minou. Vzhledem k tomu, že si Češi Bulharsko v poslední době oblíbili a jezdí tam čím dál více, na mnoha místech se domluvíte i česky.

Příjemné prostředí s trhy, kavárnami a bary dodají vaší dovolené více efektivnosti. Nudit se rozhodně nebudete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit v červnu za exotikou na dovolenou? Turisty potěší příjemné teploty a zeleň