Menu
JenProCestovatele
Výlety Vysočina

Kam za aktivní dovolenou v Česku? Vydejte se do oblasti Posázaví

Máte českou krajinu prochozenou křížem krážem? To pak určitě víte, že česká příroda je krásná a jen tak se neomrzí. Vyrazit v Česku na sportovní pobyt se dá téměř kamkoliv. My pro vás máme tip na Posázaví. Proč právě tuto oblast? Je vhodná pro zdatné sportovce, aktivní seniory i rodiny s dětmi, a navíc je velmi malebná.

Posázaví nabízí pestrou nabídku sportovních aktivit

Posázaví leží podél toku řeky Sázavy a nabízí řadu sportovních aktivit. Mezi oblíbené činnosti v této oblasti rozhodně patří sjezd řeky Sázavy, cyklistika a také pěší turistika. Je-li vám ale tato nabídka aktivit málo, ubytujte se v hotelu, jehož součástí bude multifunkční sportovní hala, bazén, sauna a také tělocvična. Tak se totiž budete moci věnovat sportovním aktivitám od rána do večera.

Která místa v Posázaví navštívit?

Mezi oblíbené turistické cíle patří zejména zámek Konopiště, při jehož návštěvě nesmíte minout ani zdejší zámecký park. Dále také hrad Český Šternberk, jenž leží na kamenném ostrohu nad řekou Sázavou a nelze ho přehlédnout ani při sjíždění řeky. Zmínit musíme i zámek v Průhonicích, jehož součástí je taktéž nádherný park, a určitě doporučujeme zavítat také do Sázavy.

Proč se vydat na dovolenou právě do okolí řeky Sázavy?

Oblast Posázaví se nachází kousek za Prahou a je skvěle dostupná ze všech směrů. Také je malebná a vhodná i pro rodiny s malými dětmi. V létě na vás v tomto koutu Česka čeká příjemné počasí s dostatkem denního svitu a dovolenou si tak užijete opravdu naplno.

Chcete-li letošní dovolenou strávit v Česku, vydejte se do oblasti Posázaví. Při volbě vhodného ubytování, jehož součástí bude také bazén, sauna a další sportovní zázemí, si budete moci užít aktivní dovolenou podle svých představ a snadno zabavíte každého člena rodiny či party, s níž se na dovolenou vydáte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za aktivní dovolenou v Česku? Vydejte se do oblasti Posázaví