Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

Kam za burčákem na jižní Moravě? Vyrazte na Tour de Burčák

Adéla Lišková

Adéla Lišková

2. 8. 2016

Jižní Morava není jen krajem vína a vinařů, ale také krajem burčáku. Lahodný mošt z vinné révy sem jezdí ochutnávat lidé s celé republiky, ale i ze sousedního Slovenska, Rakouska či Německa. Kam za burčákem na jižní Moravě? Vyrazte na Tour de Burčák po Znojemsku anebo do Velkých Pavlovic v Modrých horách!

Kam za burčákem na jižní Moravě

Zdroj: pixabay

Burčák jižní Morava – Krajem vína 2016

Moravské vinařské stezky pořádají již po páté v řadě sérii několika výletů pro všechny milovníky vína, které se zpravidla konají na podzim. V roce 2016 můžete v rámci seriálu akcí Krajem vína vyrazit na cyklistický výlet po slovenských vinohradech, anebo třeba prozkoumat množství vinohradů v okolí Uherského Hradiště. A pokud jste milovníci burčáku, pak vás jistě nadchnou následující dvě akce!

Putování za burčákem po Modrých horách

V rámci Kraje vína 2016 můžete burčák na jižní Moravě poprvé ochutnat 10. září, kdy se koná výlet po Modrých horách, spojený s ochutnávkou burčáku ve vyhlášených sklípcích a vinicích oblasti. Výlet je organizovaný ve dvou formách, a to buď na kole, anebo pešky. Na ochutnávku moravského burčáku se zastavíte například v Němčičkách, Bořeticích a Kobylí.

Velkým lákadlem je pak zastávka ve proslulých Velkých Pavlovicích, kam můžete vyrazit i na 2. a 3. září (pátek a sobota), kdy se tam koná Velkopavlovické vinobraní. Ochutnávka věhlasného vína a burčáku je doplněna doprovodným programem v duchu moravských lidových tradic.

Burčák jižní Morava – Zarážení hory ve Vrbici

Výlet Putování za burčákem po Modrých horách končí na tradiční akci Zarážení hory v moravské Vrbici. Vinařská slavnost začíná již v jednu hodinu odpoledne, kdy se otevírají sklepy, pořádná zábava však začíná až v šest hodin večer, kdy návštěvníky opojené vínem a burčákem pobaví vtipné scénky.

Krajem vína 2016 – Tour de Burčák po Znojemsku

Dalším výletem v rámci Kraje vína 2016 je Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska, který se koná 24. září. Rovněž si zde můžete vybrat z pěší varianty a varianty na kole, ale navíc i z různých náročností. Součástí je bezpočet zastávek ve vinných sklípcích i samotných vinicích, kde lze ochutnat znojemský burčák přímo z rukou jeho stvořitelů. Konečná zastávka výletu je na Burčákovém dni ve Znovínu v Louckém klášteře.

Burčák jižní Morava – Burčákfest 2016

Ve Znovínu v Louckém klášteře se hned další týden koná ještě jedna akce spojená s Burčákem, a to očekávaný Burčákfest 2016. (30. září – 1. říjen), kde budou k dostání hned čtyři druhy burčáku Znovín. Kromě kvalitních znojemských burčáku a vína zde můžete ochutnat také mnoho kulinářských specialit. Fenomenální atrakcí je šlapání hroznů bosýma nohama, je rovněž možnost prohlédnout si vinařskou galerii v Louckém klášteře.

Na festivalu vystoupí i mnoho hudebních interpretů, například XINDL X, Team revival či Absolute Bon Jovi revival, ale také cimbálová skupina Chameleon Groove či množství folkových hudebníků. Vstupné na akci je 390 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za burčákem na jižní Moravě? Vyrazte na Tour de Burčák