Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam za nákupy do Německa a jak zde co nejvíc ušetřit?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

3. 7. 2016

Kam jet nakupovat, pokud hledáte kvalitu? Odpověď je jasná – Německo. Německá nákupní centra jsou častým cílem českých turistů, zejména proto, že zdejší obchody nabízí velmi příznivý poměr cena/výkon. Kam za nákupy do Německa?

Kam za nákupy do Německa

Obchody v Drážďanech, Zdroj: Pixabay.com

Spolu s Polskem se sousední Německo řadí k zemím, kam Češi za hranice jezdí nakupovat nejraději. Zatímco u Polska jsou lákadlem hlavně nízké ceny, do Německa vábí na nákupy i vyšší kvalita zboží.

Kam na nákupy Německo – nákupní centra

Jedním z nejčastějších cílů jsou velká německá nákupní centra. V těch sice mnohdy najdete obchody, které znáte z českých nákupních center, ovšem často v nich najdete kvalitnější zboží a rovněž větší výběr sortimentu. Je tomu tak proto, že český trh je považován za méně podstatný „východní“ trh, a proto se nabídka zboží může lišit od prvořadého „západního“ německého trhu.

Na druhou stranu se ovšem nemusíte bát příliš vysokých cen. Navzdory tomu, že Německo je obecně považováno za dražší zemi než Česká republika, co se týče spotřebního zboží to není až takový rozdíl. Pokud k tomu připočteme vyšší kvalitu produktů, poměr cena/výkon vyznívá oproti České republice příznivěji.

Kam za nákupy Německo – Drážďany

Oblíbeným nákupním centrem v saských Drážďanech je Kauf Park Dresden Dohnaer Straße 246. Najdete zde dohromady 72 obchodů, mezi něž patří například levný obchod pro kutily B1 Discount, elektro Game Stop,  či nábytek Sconto. Vyrazit na nákupy oblečení se vyplatí do Altmarkt Galerie na Webergasse 1 či do Elbe Park Peschelstraße 33.

Kam za nákupy Německo – Regensburg

Oblíbenou nákupní destinací je také bavorský Regensburg, česky Řezno. K největším nákupním centrům zde patří Köwe Einkaufscentrum na Dr.Gessler Strasse 41 a Regensburg Arkaden na Friedenstraße 23, které oboje nabízejí slušný výběr oblečení, bot, drogerie a sportovních potřeb.

Kam za nákupy Německo – Norimberk

Spoustu obrovských nákupních center najdete také v bavorském Norimberku nedaleko Mnichova. K těm nejoblíbenějším patří Franken-Center Nürnberg Glogauer Straße 30-38, City-Point Nürnberg na Breite Gasse 5 či Mercado na Äußere Bayreuther Strasse 80.

Kam za nákupy Německo – Chemnitz

Velký výběr nákupních center naleznete rovněž v německém městě Chemnitz, česky Saská Kamenice. K největším patří Chemnitz Center na Ringstraße 17, Sachsen Allee Chemnitz na Thomas-Mann-Platz 1B, Galerie Rote Turm Chemnitz na Neumarkt 2 nebo Vita Center na Wladimir-Sagorski-Straße 22.

Nákupy v Německu – jak ušetřit

Pokud se chystáte vyrazit na nákupy do Německa, vyplatí se pořádně připravit a vybrat si tu nejvhodnější dobu. V německých nákupních centrech probíhají několikrát za rok velké výprodeje, pokud se tedy trefíte, můžete nakupovat ve značkových obchodech a buticích s výraznými slevami.

Sledujte tedy internetové stránky nákupních center ve vybrané lokalitě. Přehledně uspořádané je najdete na stránce ZaNákupy.eu, kde vám jsou také aktuální akční letáky jednotlivých německých obchodů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kam za nákupy do Německa a jak zde co nejvíc ušetřit?