×
JenProCestovatele

Kam za nákupy do Polska? Nakoupíte levné potraviny, oblečení i nábytek

Kam za nákupy do Polska
Město Gdaňsk, Polsko, Zdroj: Pixabay.com

Polsko je jednou z mála evropských zemí, kde jsou ceny nižší než v Česku. Obyvatelé příhraničních regionů si tak k našim východním sousedům mohou zajet třeba pro levnější potraviny. Co je zde ještě levné a kam se za nákupy do Polska vyplatí vydat i z větší dálky?

Kam za nákupy do Polska
Město Gdaňsk, Polsko, Zdroj: Pixabay.com

Nákupy v Polsku – Polský Těšín

Co se týče levných nákupů v Polsku, k neoblíbenějším cílům nejen Čechů tradičně patří tržiště v Polském Těšíně. Zajet na nákupy do Polského Těšína se vyplatí zejména obyvatelům severní Moravy, případně Olomouckého kraje – od Ostravy je vzdálený 35 km, od Olomouce pak 115 km.

Z Ostravy jezdí do Polského Těšína přímý vlak, z Českého Těšína tam lze dojít klidně i pěšky. Nakupuje se zde hlavně na Malé těšínské burze, která je přímo u hranic, dále pak na Velké těšínské burze, která je blíže k centru města. Dále se jedná o samostatné obchody, k oblíbeným patří například těšínská Castorama (obchod pro kutily).

Nákupy potravin Polsko

Do Polského Těšína jezdí mnoho Čechů nakupovat potraviny. Prodejci zde lákají výrazně nižšími cenami, ať už se jedná o maso, sýry, vajíčka či brambory. Navzdory rozšířenému stereotypu o nekvalitních polských potravinách si návštěvníci Polského Těšína kvalitu spíše pochvalují.

Nákupy Polsko – Biedronka

Čerstvé a levné potraviny lze levně nakoupit také v obchodech polského řetězce Biedronka, které poznáte podle typické Berušky. Biedronky najdete v podstatě po celém Polsku, jedna je i v Polském Těšíně.

Podle odhadů českých zákazníků jsou zde ceny zhruba o třetinu nižší, na kvalitě to však výrobkům neubírá. Biedronky vzhledově připomínají spíše velkoobchody než supermarkety – místo zboží vyskládaného v regálech zde najdete hlavně celé kartony, jelikož lidé sem jezdí zejména na velké nákupy tzv. do zásoby.

Nákupy oblečení a nábytku Polsko

Pokud se chystáte do Polska na nákupy oblečení, i pak je Polský Těšín dobrou volbou – na trzích zde seženete levný textil, ale i obuv. Levně zde můžete nakoupit i různé sezónní zboží – v zimě se vyplatí zajet do Polska na levné vánoční nákupy dekorací včetně umělých stromečků.

Dále jde pak o jedno z míst, kam je výhodné vyrazit do Polska na nákupy nábytku. I v tomto případě nižší cena neznamená nižší kvalitu – na trzích místní truhláři nabízejí vedle dřevotřísky i nábytek z masivu.

Nákupy v Polsku – Kudowa Zdroj

Dalším oblíbeným místem pro levné nákupy v Polsku je Kudowa Zdroj, kam to mají blízko hlavně Východočeši. Od hraničního přechodu v Bělovsi je vzdálená 8 km, z Prahy byste sem jeli zhruba 150 km, z Hradce Králové pak 45 km.

V polské Kudowě Zdroji se vyplatí zejména nákupy společenského oblečení, dále pak hraček a různých domácích potřeb. Nakupovat se hojně jezdí také do 40 km vzdáleného městečka Klodzka.

Nákupy v Polsku – Katowice

Vedle Polského Těšína jsou pro nákupy oblečení v Polsku skvělým místem Katowice, kam se dostanete po polské dálnici A1 z Ostravy. Oproti Polskému Těšínu se zde ovšem nakupuje nikoli v tržnicích, ale v obchodech, z nichž mnohé jsou značkové.

Ve Fashion House Outlet Center můžete za nízké ceny nakoupit zboží známých značek, jako je Adidas, Nike, Converse apod. Oblíbené je rovněž Silesia City Center, kde najdete jak levnější značkové zboží, tak i velký výběr moderního neznačkového oblečení. V Katowicích se nachází také IKEA a Tesco.

3.6/5 - (48 votes)
3.6/5 - (48 votes)


13 Komentáře Kam za nákupy do Polska? Nakoupíte levné potraviny, oblečení i nábytek

 1. Do Těšína a Katovic jezdím každý druhý rok. A v posledních třech letech už tam dávno není levněji než v ČR. Města jsou modernější než v ČR. BTW Polsko není východní soused, ale severní. Tudíž článek neaktuální a nepravdivý.

 2. Dobrý den,
  tento článek je totální blbost. Za prvé !POLSKO NENÍ NÁŠ VÝCHODNÍ SOUSED, ALE JE SEVERNÍ! Za druhé !V KATOWICÍCH JE ROZHODNĚ DRAŽEJI NEŽ V ČR! Polský Těšín je o trochu levnější než česká města, ale nevím, jestli se vyplatí jet do Těšína, když na věci za 1000kč ušetříte 30kč. Polská města obecně nyní(r.2017) jsou dražší než česká (vyjma Prahy-ta je cenově srovnatelná s Varšavou) – to, že jsou polská města dražší je logické i z důvodu, že lidé v Polsku žijící ve městech vydělávají více než lidé v českých městech. Průměrný plat v Polsku je nyní v podstatě srovnatelný s ČR, ale to jenom díky výrazné nižším platům na vesnicích.
  Tudíž tento článek by platil pouze tehdy, pokud by vyšel o deset let dřív.

 3. Asi jsi spad z višně,z Ostravy tam jezdím každých 14 dní na nákupy a mám na to svúj názor.Plná parkoviště českých aut hovoří.Takže nemel nesmysly.

  • JASNĚ, ŽE JE TAM LEVNĚJI V PRŮMĚRU O 50% NA VŠEM… HLAVNĚ STAVEBNÍ A PRŮMYSLOVÉ ZBOŽÍ… POTRAVINY NA TOM NEJSOU O NIC HORŠÍ… POLÁCI JSOU OBCHODNÍCI A DOBŘE VÍ, ŽE LEPŠÍ PRODAT 10x S MENŠÍM RABATEM NEŽ JEDNOU ZA ŽIVOT S 300% PŘIRÁŽKOU JAKO V NAŠÍ STŘEDISKOVÉ ČR…. MIRA Z MORAVY

 4. Neřeste blbosti že vás to baví prostě ať si tam někdo zajede a udělá si vlastní názor na ceny v polském Těšíně

 5. V Polsku je levněji i dnes, na víc kvalita není taková, jak hlásají naše média.Mame tam blíko, nakupujeme potraviny
  .ryby, zeleninu, máslo, mléč výrobky a pod.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*