Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam za nákupy do Rakouska. Přesvědčte se o vyšší kvalitě a lepším výběru

Redakce

Redakce

20. 7. 2016

Rakousko, to není jen Vídeň, Alpy a Mozart. Zároveň to je zdroj dobrých nákupů. A když je to tak blízko… Tak proč si nedat pár tipů, kam se za nákupy v Rakousku vydat?

Kam do Rakouska za nákupy, primark

Jak asi každý ví, hlavní a největší město Rakouska je Vídeň. Další velká města jsou Linec, Salzburg, Innsbruck, Celovec (Klagenfurt) a Štýrský Hradec.

A přestože všechna zmíněná města mají nad sto tisíc obyvatel, u Rakouska platí to samé, co u České republiky: stejně jako největší nákupní možnosti nabízí Praha, u jižních sousedů totéž nabízí jejich největší a hlavní město.

Nebude tudíž překvapení, že nejvíc tipů tak bude z metropole na Dunaji.

Primarky: módní oblečení za dobrou cenu

Irský řetězec Primark se stal jedním z nejoblíbenějších obchodů vůbec: nabízí kvalitní oblečení aktuálních módních trendů a přitom spousta zboží je k dostání doslova za hubičku.

Primark se ve Vídni nachází v obchodním centru G3 v Gerasdorfu: v G3 navíc najdete obchody oděvních řetězců, které zatím v České republice nemáme.

Ale zpět k Primarku(m): pro Vídeňáky existuje ještě jeden obchod: v Shopping City Süd ve Vösendorfu, který se nachází kousíček na jih od Vídně. Další Primarky jsou v Innsbrucku a Štýrském Hradci.

Outlet v Rakousku

Co se týče outletů, jeden obrovský, celoročně dobře zásobený outlet se nachází v Parndorfu na východ od Vídně – a pouhých 35 kilometrů jihozápadně od Bratislavy.

Butiky a šperky – na nákupy do Vídně

Jestli ale nechcete lidové oblečení a žádáte pro sebe něco lepšího, můžete zajít zkouknout a nakoupit zboží do butiků. Ty nejvyhlášenější najdete opět ve Vídni, konkrétně ve Zlaté čtvrti, kde naleznete obchody značek Emporio Armani, Prada, Valentino, Louis Vuitton a další.

Na vídeňském náměstí Kohlmarkt zase můžete nakoupit luxusní šperky.

Nákup elektroniky v Rakousku

V Rakousku se obecně vyplatí nakupovat i bílá elektronika, která často vyjde levněji než v českých obchodech. Obecně platí, že čím větší obchodní centrum u nebo v čím větším městě, tím větší výběr. Takže opět Vídeň, dále Linec, Salzbrug, Innsbruck, Štýrský Hradec, Celovec.

Rakousko a potraviny

I potraviny se dají v Rakousku dobře nakoupit, jelikož výběr je veliký, zboží kvalitní a často i levnější než v Čechách – což vám ostatně potvrdí každý nakupující obyvatel bydlící u rakouských hranic. Do Rakouska se vyplatí jezdit například pro mléčné výrobky, sýry, čokoládu a cukrovinky, pečivo.

Výhodou je, že pro takové zboží stačí zajet do jakéhokoliv nákupního řetězce, a ty se nacházejí u každého trochu většího města – včetně těch poblíž hranic s Českou republikou. Taková místa najdete snadno a dá se tam zajet na otočku.

Kosmetiku v Rakousku nakoupíte kvalitněji

Co se obchodních míst s kosmetikou týče, platí to samé co u potravin.

Rakouské řetězce a drogérie obecně nabízejí větší sortiment než v Čechách. Navíc je prý zboží kvalitnější: například parfémy koupené v Rakousku údajně vydrží vonět déle, než ty koupené v Čechách.

A jaké druhy kosmetiky vás vyjdou levněji? Všechny! Pouhou výjimkou jsou vlasové šampony. Ty jediné vás v Rakousku vyjdou dráž, než v Čechách.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Kam za nákupy do Rakouska. Přesvědčte se o vyšší kvalitě a lepším výběru