Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam za polární září. Objevte nejlepší destinace, kde tuhle nádheru uvidíte

Redakce

Redakce

6. 6. 2016

Zažít úžasnou polární zář je téměř o štěstí, tedy alespoň u nás v Česku. Vidět je totiž pouze několikrát přibližně v průběhu 11 let. V jakých zemích ale spatřit tento úkaz v plné kráse? Budete muset vyrazit na sever.

Kam za polární září

Zdroj: Shutterstock.com

Aurora borelias neboli polární záře se jeví jako žluto-zelené světlo na obloze, které se pohybuje a vy tak jako pozorovatel máte pocit, jak to může být vůbec možné. Polární záře vzniká při kolizi nabitých částic ze Slunce. Ty potom prostupují zemskou atmosférou.

Za polární září je vhodné se vydat v zimě, kdy jsou dlouhé noci. Abyste ji však spatřili i několikrát za sebou, musíte mít štěstí na pěkné počasí. Jestliže chcete zažít tento nezapomenutelný zážitek, vydejte se na jedno z míst z naší nabídky.

Za polární září do Norska

Největší pravděpodobnost spatření polární záře budete mít hlavně v Norsku, a to konkrétně v městě Tromsø nebo v Laponsku. To ale zdaleka není všechno. Další oblastí je například Finnmark, který má dokonce stejnou zeměpisnou šířku s Aljaškou.

Kam za polární září

Zdroj: Shutterstock.com

S cestovkou na Island

Dalším úžasným místem, kde je možné spatřit polární záři, je Island. Díky hranici s polárním kruhem se v této destinace lze kochat tímto přírodním úkazem a navíc se na místo budete moci dostat díky mnoha cestovním kancelářím, které pořádají zájezdy přímo za polární září.

Polární záře na severu Skotska

I ve Skotsku je možné spatřit polární záři. Tam je viditelná v severní části. Nejlepší oblastí je například ostrov Skye. Takže pokud budete cestovat zrovna sem, nezapomeňte, že musíte co nejvíce na sever.

Ve Finsku uvidíte polární zář z postele

Pozorovat polární zář nevšedně je možné pouze ve Finsku. Stačí zavítat k lyžařskému středisku Saariselkä, kde je vystavěna vesnice skleněných iglú Kakslauttanen. Takže můžete záři sledovat třeba pohodlně z postele.

Ostatní země, kde lze vidět polární záři

Polární zář lze ale spatřit i v Kanadě, Rusku nebo Aljašce. Geofyzikální ústav dokonce nabízí online předpověď, která informuje o polární záři na Aljašce s předstihem. Takže nikdo nic nepropásne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za polární září. Objevte nejlepší destinace, kde tuhle nádheru uvidíte