Menu
JenProCestovatele
Výlety Praha

Kam za romantikou v Praze? Známe 6 míst, které vám poskytnou soukromí

Adéla Lišková

Adéla Lišková

18. 7. 2019

Když se řekne romantika v Praze, mnohým se vybaví starý dobrý Petřín, ovšem hlavní město nabízí spoustu romantických míst, o kterých možná ani nevíte. Kam za romantikou v Praze? Pokud zrovna plánujete rande se svojí drahou polovičkou, inspirujte se našimi tipy!

Romantická vyhlídka Praha – Chuchelský háj

Romantický pěší výlet, kde vás nebudou rušit davy turistů, lze zažít i v Praze – a to při bloudění Chuchelským hájem, do kterého se dostanete po žluté stezce s pražského Zlíchova. U Malé Chuchle narazíte na výstup na kopec, po jehož zdolání vám bude odměnou překrásný výhled na Vltavu křižující Prahu.

Najdete zde také zookoutek s přehlídkou lesních zvířat a stromy obléhaný kostel sv. Jana Nepomuckého. V Chuchelském háji se nachází rovněž spousta odpočinkových altánů a laviček, kde si při túře můžete trochu oddychnout.

Vila Grébovka kam za romantikou v Praze

Vila Grébovka, Foto: Michal Kmínek

Kam za romantikou v Praze – Grébovka

Pokud chcete rande strávit v přírodě, ale nechce se vám příliš daleko od centra, vyzkoušejte italskou renesancí inspirovanou „Grébovku“ alias Havlíčkovy sady na pražských Vinohradech. Při procházce přírodním parkem potkáte fontánu, kaskádu, jezírko, mnoho soch a navštívíte unikátní umělou jeskyni.

Poté jistě přijde vhod příjemné posezení ve vinárně Viniční altán, který se skrývá přímo uprostřed rozsáhlých vinic, či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka, kde můžete obdivovat repliku historické kuželkové dráhy, která zde stála koncem 19. století.

Romantická vinárna Praha – U sv. Anežky

Pokud byste si se svým protějškem rádi užili trochu romantiky při sklence dobrého vína, pak není v Praze lepšího místa než vinárna U svaté Anežky (Anežská 3, Praha 1 – Staré Město). Ve starodávném a tak trochu ledabylém interiéru můžete ochutnat široký výběr kvalitních vín z Čech i Moravy, soukromí si užijete ve zdejším salónku, kde bývá často volno.

Počernický rybník kam za romantikou v praze

Počernický rybník, Foto: Dezidor

Romantická procházka Praha – Počernický rybník

Ještě více soukromí si užijete, pokud se cílem vašich toulek stane největší pražský rybník, který najdete na Praze 9, v Dolních Počernicích. Při romantické procházce po osamělém břehu atmosféru dokreslí hejna labutí, volavek či kachen. V bezprostřední blízkosti rybníka se nachází starodávný zámecký park, který zde stojí již od 15. století.

Kam za romantikou v Praze – Divoká Šárka

Další klidnou oázou v hlavním městě je skalnaté údolí Divoké Šárky, spojené s legendou o Šárce a Ctiradovi. Rozsáhlý lesní park na Praze 6 nabízí kromě soukromí řadu okouzlujících přírodních scenérií, ať už se jedná Kozákovu buližníkovou skálu, Šárecký potok či přilehlé skalní vrchy Jenerálka a Zlatnice. Můžete se zde také vykoupat, a to buď v přírodním koupališti Džbán, či v bazénech napájených Šáreckým potokem nedaleko ulice Evropská.

Romantika v okolí Prahy – stezka do Vraného

Aktivní páry mohou vzít inline brusle či kolo a vyrazit na romantický výlet z Prahy až do Vraného nad Vltavou, kterým je povede příjemná stezka táhnoucí se kolem řeky. Stezka začíná na Výtoni, pokračuje přes Podolí, Modřany a Zbraslav až do Vraného. Kromě krásného výhledu na Vltavu tak po cestě potkáte například Zbraslavský zámek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za romantikou v Praze? Známe 6 míst, které vám poskytnou soukromí