×
JenProCestovatele

Kam za romantikou v Praze? Známe 6 míst, které vám poskytnou soukromí

Chuchelský háj
Chuchelský háj, Zdroj: chuchle.blog.cz

Když se řekne romantika v Praze, mnohým se vybaví starý dobrý Petřín, ovšem hlavní město nabízí spoustu romantických míst, o kterých možná ani nevíte. Kam za romantikou v Praze? Pokud zrovna plánujete rande se svojí drahou polovičkou, inspirujte se našimi tipy!

Romantická vyhlídka Praha – Chuchelský háj

Romantický pěší výlet, kde vás nebudou rušit davy turistů, lze zažít i v Praze – a to při bloudění Chuchelským hájem, do kterého se dostanete po žluté stezce s pražského Zlíchova. U Malé Chuchle narazíte na výstup na kopec, po jehož zdolání vám bude odměnou překrásný výhled na Vltavu křižující Prahu.

Najdete zde také zookoutek s přehlídkou lesních zvířat a stromy obléhaný kostel sv. Jana Nepomuckého. V Chuchelském háji se nachází rovněž spousta odpočinkových altánů a laviček, kde si při túře můžete trochu oddychnout.

Vila Grébovka kam za romantikou v Praze
Vila Grébovka, Foto: Michal Kmínek

Kam za romantikou v Praze – Grébovka

Pokud chcete rande strávit v přírodě, ale nechce se vám příliš daleko od centra, vyzkoušejte italskou renesancí inspirovanou „Grébovku“ alias Havlíčkovy sady na pražských Vinohradech. Při procházce přírodním parkem potkáte fontánu, kaskádu, jezírko, mnoho soch a navštívíte unikátní umělou jeskyni.

Poté jistě přijde vhod příjemné posezení ve vinárně Viniční altán, který se skrývá přímo uprostřed rozsáhlých vinic, či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka, kde můžete obdivovat repliku historické kuželkové dráhy, která zde stála koncem 19. století.

Romantická vinárna Praha – U sv. Anežky

Pokud byste si se svým protějškem rádi užili trochu romantiky při sklence dobrého vína, pak není v Praze lepšího místa než vinárna U svaté Anežky (Anežská 3, Praha 1 – Staré Město). Ve starodávném a tak trochu ledabylém interiéru můžete ochutnat široký výběr kvalitních vín z Čech i Moravy, soukromí si užijete ve zdejším salónku, kde bývá často volno.

Počernický rybník kam za romantikou v praze
Počernický rybník, Foto: Dezidor

Romantická procházka Praha – Počernický rybník

Ještě více soukromí si užijete, pokud se cílem vašich toulek stane největší pražský rybník, který najdete na Praze 9, v Dolních Počernicích. Při romantické procházce po osamělém břehu atmosféru dokreslí hejna labutí, volavek či kachen. V bezprostřední blízkosti rybníka se nachází starodávný zámecký park, který zde stojí již od 15. století.

Kam za romantikou v Praze – Divoká Šárka

Další klidnou oázou v hlavním městě je skalnaté údolí Divoké Šárky, spojené s legendou o Šárce a Ctiradovi. Rozsáhlý lesní park na Praze 6 nabízí kromě soukromí řadu okouzlujících přírodních scenérií, ať už se jedná Kozákovu buližníkovou skálu, Šárecký potok či přilehlé skalní vrchy Jenerálka a Zlatnice. Můžete se zde také vykoupat, a to buď v přírodním koupališti Džbán, či v bazénech napájených Šáreckým potokem nedaleko ulice Evropská.

Romantika v okolí Prahy – stezka do Vraného

Aktivní páry mohou vzít inline brusle či kolo a vyrazit na romantický výlet z Prahy až do Vraného nad Vltavou, kterým je povede příjemná stezka táhnoucí se kolem řeky. Stezka začíná na Výtoni, pokračuje přes Podolí, Modřany a Zbraslav až do Vraného. Kromě krásného výhledu na Vltavu tak po cestě potkáte například Zbraslavský zámek.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*