Menu
JenProCestovatele
Asie

Kam za šnorchlováním a potápěním? 6 míst překypujících podmořským bohatstvím

Adéla Lišková

Adéla Lišková

1. 8. 2016

Objevování krás podmořské přírody prostřednictvím šnorchlování a potápění patří ke stále oblíbenějším letním sportům. Kam jet obdivovat mořskou faunu a flóru? Přinášíme tipy na nejlepší místa!

Kam za šnorchlováním a potápěním

Zdroj: Pixabay

Kam za šnorchlováním – Sharm el Sheikh, Egypt

Sharm el Sheikh, jedno z nejoblíbenějších egyptských letovisek, které najdete na jihu Sinajského poloostrova, nabízí kromě luxusních hotelů a bujarého nočního života také možnost užít si koupání v průzračně čisté vodě, kde je toho mnoho vidění i těsně pod hladinou. Při šnorchlování ve zdejším Rudém moři můžete potkat hejna roztomilých rybiček a obdivovat četné korálové útesy, při potápění větších hloubek pak objevíte i vraky potopených lodí.

Kam za potápěním – Velký bariérový útes, Austrálie

Dobrodružnější povahy se mohou vydat na Velký bariérový v útes, nacházející se v Korálovém moři při pobřeží Austrálie. Jedná se o největší korálový útes světa, který je tvořen více než 2 000 km dlouhou sítí korálových útesů. Z útesů se nad hladinu zároveň dere mnoho ostrůvků, na některých z nich se pak můžete ubytovat.

Kromě více než 350 druhů korálů zde při potápění a šnorchlování lze vidět 4 000 druhů ryb, delfíny, velryby či mořské želvy, dále zde pak žijí řádově desítky druhů mlžů, plžů a mořských hadů. Místa nad hladinou jsou často okupována roztodivnými barevnými ptáčky.

Kam za šnorchlováním – Maledivy

Turisticky velmi oblíbenou destinací, a zároveň rájem rekreačního potápění a šnorchlování, jsou Maledivy, jihoasijský ostrovní stát, který se nachází v Indickém oceánu. Najdete zde mnoho atolů, k nejznámějším patří Eriyadu, Dhiggiri, Athuruga, kam se za šnorchlováním a potápěním jezdí nejvíce. Často se zde pořádají také výlety lodí.

Okouzlující scenérii kruhovitých korálových útesů obléhaných lagunou dokresluje průzračné tyrkysové moře. Pokud však chcete spatřit překrásné Maledivy na vlastní oči, pospěšte si – vzhledem ke stále stoupající hladině oceánu hrozí, že budou zcela zaplaveny.

Kam za potápěním – ostrov Sipandan, Malajsie

Další přední potápěčskou lokalitou je malajský ostrov Sipandan, nacházející se v Tichém oceánu. Je tak maličký, že ho lze celý obejít pěšky, ovšem k vidění toho nabízí opravdu mnoho. Při jeho pobřeží žije zhruba 3 000 druhů ryb, spatřit zde můžete také mořské želvy, murény, mořské hody, barakudy, mořské koníky či jedinečný druh modře zbarvené chobotnice a stovky druhů korálů.

Kam za šnorchlováním – Belize, Střední Amerika

Relativně malý státeček Belize leží při východním pobřeží Střední Ameriky mezi Mexikem a Guatemalou, u Honduraského zálivu. Hlavním cílem milovníků podmořského světa je zde tzv. Bariéra Belize, která je souhrnným názvem pro zdejší skupinu 130 písečných ostrovů a korálových útesů.

Bariéra Belize je zároveň součástí Mezoamerického korálového útesu, který je největším korálovým útvarem na západní straně polokoule. Výhodou je, že v některých oblastech (například Hol Chan) se korálové útesy nachází v malé hloubce, takže k jejich pozorování vám bude stačit jen šnorchl.

Kam za potápěním – Galapágy, Tichý oceán

Na ostrovech Galapágy, které leží v Tichém oceánu, lze spatřit zvířata, které nejsou k vidění nikde jinde na světě. Co se týče těch mořských, jde zejména o leguána mořského, o kterém se obyvatelé dříve domnívali, že jde o draka. Vedle spousty dalších ještěrů jsou lákadly také želvy sloní nebo kormoráni galapážští.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za šnorchlováním a potápěním? 6 míst překypujících podmořským bohatstvím