Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Kam za teplem v lednu? 7 míst, kde si užijete sluníčko i v zimě

Adéla Lišková

Adéla Lišková

29. 8. 2016

Zatímco většina lidí v zimě vyráží na hory lyžovat, ti z nás, kteří si na sníh moc nepotrpí, hledají, kde by se mohli ještě opálit. Kam za teplem v lednu? Přinášíme tipy na místa, kde se ohřejete i v době, kdy u nás mrzne.

Kam za teplem v lednu

Dominikánská republika, Zdroj: Pixabay

1. Kam za teplem v lednu – Dominikánská republika

Dominikánskou republiku najdete na východní části ostrova Hispaniola, který je součástí souostroví Velké Antily v Karibském moři. Leden spolu s únorem zde sice patří k nejstudenějším měsícům, i tak je zde v tuto dobu úctyhodných 25 stupňů. V létě je Dominikánská republika poměrně drahou destinací, ovšem v zimě se sem můžete podívat za výrazně nižší cenu.

2. Kam do tepla v lednu – Thajsko

Pokud byste se v lednu chtěli ohřát ještě více, pak je dobrým tipem Thajsko, rozkládající se v Jihovýchodní Asii. Jde o častý turistický cíl po celý rok, jednak kvůli skvělé kuchyni s tradičními specialitami, jednak kvůli bílým plážím a průzračné vodě. V létě zde může být opravdu nedýchatelno, ovšem v lednu je zde v průměru příjemných 30 stupňů.

3. Kam jet za teplem v lednu – Kuba

Mezi českými turisty je jakožto zimní dovolenková destinace oblíbená také Kuba, největší ostrovní stát v Karibiku. V lednu zde sice nejsou tropická vedra (denní teploty se pohybují okolo 20-25 stupňů), ovšem ostrov zato po celý rok nabízí svou jedinečnou atmosféru. Kromě koupání na vyhlášené pláží Varadero si zde užijete salsu, doutníky a v neposlední řadě kubánský rum.

4. Kam v lednu na dovolenou za teplem – Izrael

Pokud toužíte poznat jedno z nejzajímavějších míst na světě a jedno z nejdůležitějších pro zrod civilizace, vydejte se v zimě na Blízký Východ do Izraele. Lednová průměrná teplota mezi 23-30 stupni je ideální jak na koupání v přímořském Eilátu, tak k prozkoumání záplavy zdejších historických památek. I moře je v tuto dobu teplé (21-24 stupňů), navíc zde vůbec neprší.

5. Kam za teplem v lednu – Srí Lanka

Ještě teplejší moře si však užijete, pokud se v zimě vydáte na Srí Lanku, která se rozkládá na ostrově jménem Cejlon nedaleko přední Indie – vykoupat se zde můžete v průzračně čisté vodě, která má mezi 27 a 28 stupni Celsia. I teplota vzduchu zde v lednu není k zahození – pohybuje se mezi 25 a 26 stupni.

6. Kam do tepla v lednu – Keňa

Ti, kdo touží poznat Afriku, mohou v zimě vyrazit do Keni, která se nachází ve východní části černého kontinentu. Většinu roku je zde hodně vlhko, v zimě však neprší téměř vůbec. Průměrné teploty se pohybují kolem tropických 30 stupňů, teplota moře pak kolem 25 stupňů.

7. Kam jet za teplem v lednu – Gambie

Posledním naším tipem je nejmenší africká země jménem Gambie. I pro ni ji leden nejlepší čas k návštěvě, jelikož vás tu nepotká žádný déšť. Naopak se můžete v klidu rozvalovat na plážích, které lemují kokosové palmy a domorodé chýše, a to při teplotě 22 až 26 stupňů. Teplota moře je pak 23-24 stupňů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kam za teplem v lednu? 7 míst, kde si užijete sluníčko i v zimě