Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

Kam za zvířátky v Praze? Metropole nabízí spoustu míst zdarma

Adéla Lišková

Adéla Lišková

1. 7. 2016

Nevíte, kam v Praze s dětmi vyrazit na výlet? Těžko bychom hledali dítě, které nemiluje zvířátka. A i v hlavním městě se skrývá spoustu míst, kde lze obdivovat domácí, divoké i exotické druhy. Kam v Praze za zvířaty? Přinášíme pár tipů na zajímavá místa!

Kam za zvířátky v Praze

Zdroj: Pixabay.com

ZOO Praha Troja

V Zoologické zahradě v pražské Troji byl snad každý Pražák. Patří k nejoblíbenějším cílům výletů rodin s dětmi, ale také exkurzí škol. Jde o jednu z největších ZOO v ČR, kde najdete téměř každé zvíře, které vás napadne. Využít můžete také jeden ze zážitkových balíčků – například si objednat prohlídku ZOO s průvodcem, anebo si vyzkoušet, jaké to je být chovatelem.

Vedle přehlídky zvířat nabízí Praha ZOO návštěvníkům také kompletní služby – nachází se zde parkoviště, několik obchodů se suvenýry a řada restaurací, stánků s občerstvením a automatů. Vstupné do ZOO Praha je 200 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti. A jaká zajímavá zvířata tam najdete?

ZOO Praha zvířata

Zajímavostí je pavilon Indonéská džungle – inscenace tropického deštného lesa s makaky a orangutany a dvěma akvárii s obřími želvami. Do jiného světa vás přenese také okouzlující pouštní expozice Sonora. Klasikou je pavilon české gorilí rodiny, rovněž nezapomeňte navštívit Vodní svět, Africký dům a Opičí ostrovy. ZOO Praha je jedinou pražskou ZOO, kde se chovají gaviálové (pavilon Čambal), kteří jsou nejohroženějším krokodýlím druhem vůbec.

Lesní ZOO Malá Chuchle

Pražská ZOO však zdaleka není jediným místem, kam za zvířaty v Praze můžete vyrazit. Okouzlující přehlídku lesních zvířat nabízí Zookoutek Malá Chuchle v Chuchelském ráji. V této lesní zoo, nebo také minizoo, jak se jí říká, můžete zblízka spatřit zejména druhy zvířat žijících v českých lesích – muflony, daňky, lišky, divoká prasata, srnky, sovy, krkavce a také vzácného rysa ostrovida.

Stanice přírodovědců DDM Praha Smíchov

Prvotřídní expozici především exotických zvířat v Praze nabízí Stanice přírodovědců Domů dětí a mládeže hl. města Prahy, která se nachází na pražském Smíchově nedaleko zastávky metra Anděl. Areál tvoří alpínská zahrada, několik expozic a dětské hřiště.

Exotická zvířata v Praze

A jaká zvířata lze na Smíchově vidět? Ve venkovních výbězích si spokojeně žijí klokani, lamy, poníci a kozy, poblíž pak uvidíte klece s několika druhy barevných papoušků. Zajímavé jsou také klubovny hlodavců s králíky, morčaty či křečky, jejichž mláďata si mohou návštěvníci i zakoupit.

Velkým lákadlem je však především Tropické terárium s bohatým výběrem plazů (anakondy, krajty, krokodýl nilský či hroznýš královský), ale také leguány, varany, kajmanskými želvami a dalšími druhy obojživelníků. Každou středu od dvou hodin navíc probíhá krmení těchto zvířat, které je otevřené veřejnosti. Vstupné na krmení je 40 Kč pro dospělé, 20 Kč pro děti. Jinak je vstup do areálu zdarma.

Krokodýlí ZOO Praha Holešovice

Působivou přehlídku krokodýlů můžete vidět také v pražských Holešovicích v Krokodýlí ZOO (poblíž tramvajové zastávky Dělnická). Obdivování kajmanů, aligátorů a krokodýlů včetně řady ohrožených druhů vám zpestří kvalifikovaní průvodci povídáním zajímavostí ze života těchto živočichů. Součástí Krokodýlí ZOO Holešovice je také expozice fotografií divoké přírody a dětský koutek, kde si děti mohou vybarvit svého krokodýla.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Kam za zvířátky v Praze? Metropole nabízí spoustu míst zdarma