Menu
JenProCestovatele
Kam s dětmi v ČR

Kde kempovat v ČR? Vybrali jsme 5 krásných kempů, kde rádi rozložíte stan

Redakce

Redakce

8. 6. 2016

Léto konečně začíná a s ním i kempová sezóna. Pro ty, co chtějí někde postavit stan a užít si tak přírodu se vším všudy máme 5 tipů, kam vyrazit?

V České republice je kempů celá řada. Vybrali jsme pro vás seznam pěti kempů a každý nabízí něco jiného. Všechny ale mají jedno společné: dá se zde stanovat.

Kemp Karolina (Brod nad Tichou)

Tento ubytovací prostor se nachází na Tachovsku v Západních Čechách. Karolina leží v lese na hranici chráněných oblastí Českého a Slavkovského lesa. Obě oblasti jsou známé nádhernou přírodou, takže pokud vás lákají skály, hluboké lesy, bažiny a minerální prameny, je toto místo přesně pro vás.

Navíc se zde nachází celá řada cyklostezek, dá se zde rybařit… Karolina tak nabízí celou řadu možností pro sportovní vyžití.

Autokemp Bezdrev

Kemp se nachází na břehu stejnojmenného jihočeského rybníka, ale zároveň je v hlubokém lese. Okolí kempu nabízí jak procházky a projížďky na kolech (i zde je cyklostezek celá řada) po lesích, tak i velký prostor pro koupání. Samozřejmost je i rybaření – ostatně tato oblast je pro rybáře přímo rájem.

Pokud by vás příroda omrzela, můžete pěšky, na kole či autem vyrazit za kulturou do blízké Hluboké nad Vltavou nebo nedalekých Českých Budějovic.

Pro stanaře je navíc výhoda velká plocha pro stany: můžete se tak ubytovat jak u vody, tak v lese nebo na lauce.

Yachtklub Dyje/Kemp Pavlov

Tento kemp je cílem hlavně pro jachtaře: nachází se totiž na břehu novomlýnské přehrady, jež je vyhlášeným jachtařským centrem, ročně se zde odehraje několik závodů tohoto sportu. Dále zde můžete provozovat i kitesurfing a windsurfing. Tato část údolí řeky Dyje je díky své pravidelné větrné aktivitě pro jachtaře zkrátka ideální.

Dále zde můžete vyrazit na túry či na kolo: poblíž kempu okolo Dyje jsou bílé skály a vytvářejí tak nad řekou malebné pohledy, oblast Pálavy rovněž nabízí ruiny romantických zřícenin hradů.

V okolí jsou rovněž široké pásy vinic a nachází se zde i velké množství vinných sklípků, což je příjemným bonusem této lokality.

Pokud rádi stanujete, oddáváte se vodním sportům a kvalitnímu vínu, tak máte vyhráno.

Autokemp Podroužek (Netolice)

Jižní Čechy podruhé, ovšem tentokrát trochu jiná poloha a vyžití: Autokemp Podroužek se nachází poblíž Netolic v lesích, které nabízí velké množství borůvek, ostružin a dalších lesních plodin. Samozřejmě je zde úrodná půda pro houby, takže pro vášnivé houbaře se jedná o ideální kemp.

Rovněž je možné na kole či pěšky se vydat za přírodou na Šumavu, nebo za kulturou do blízkých Netolic, města známého díky svému nádhernému náměstí.

Autokemp Česká brána (Malá Oleška)

A na závěr skončíme opět krásnou krajinou, konkrétně Českým Švýcarskem: autokemp je situován kousek od Hřenska se slavnou Pravčickou bránou, takže opět ideální cíl pro cyklisty, chodce a různé milovníky přírody vůbec.

Dále možnost koupání, sportovního rybolovu, míčových sportů, posezení na zahrádce a dalších stanařských klasik.

Tak, stačí se jen sbalit a můžete vyrazit!

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Kde kempovat v ČR? Vybrali jsme 5 krásných kempů, kde rádi rozložíte stan