×
JenProCestovatele

Kde letos poznávat exotiku? Vyzkoušejte čajem provoněnou Srí Lanku

Exotická dovolená čajová plantáž na Srílance
Zdroj: Pixabay

K o něco méně tradičním, ale o to zajímavějším dovolenkovým destinacím patří Srí Lanka, kterou najdete na exotickém ostrově Cejlon nedaleko poloostrova Přední Indie. Co vás zde kromě proslulého cejlonského čaje čeká a kdy je nejlepší tam vyrazit?

Exotická dovolená čajová plantáž na Srílance
Zdroj: Pixabay

Ostrov Cejlon sice se svou rozlohou cca 65 tisíc km čtverečních nepatří k těm největším, zdejší ostrovní stát Srí Lanka, jehož název v překladu znamená zářivá země, však nabízí vše, co lze od exotické dovolené požadovat.

Kam na dovolenou na Srí Lance

Mezi nejoblíbenější destinace na Srí Lance patří oblasti Galle a Trincomalee s plážemi s bílým pískem, lemovanými z jedné strany kokosovými palmami a z druhé průzračným mořem. Zdejší městečka Hikkaduwa a Unawatuna pak nadchnou tradiční kulturou a pokrmy, jakož i nízkými cenami.

Při toulkách okolní neporušenou přírodou lze obdivovat všudypřítomná čajová políčka, přírodní rezervace, národní parky a deštné pralesy. Vyrazit můžete také na safari výlet, kde při troše štěstí spatříte daňky, jeleny, šakaly, opice, levharty, bílé orly a samozřejmě slony, kteří jsou symbolem ostrova.

Kdy vyrazit na Srí Lanku

Pokud chcete svou exotickou dovolenou strávit hlavně relaxací na rozpálených plážích, ideálním obdobím je březen a duben, kdy je zde nejtepleji. Teplota se zde nicméně pohybuje mezi 30 a 35 stupni po celý rok, turistická sezóna na Srí Lance ale vrcholí v zimní sezóně.

Srílanka, Sigiriya exotická dovolená
Srílanka, Sigiriya, Zdroj: Pixabay.com

O letních prázdninách je tak v hotelích poměrně volno a ubytování lze získat za příznivější ceny, pláže ovšem v létě zaplavují vysoké mořské vlny zapříčiněné monzunem. V této době se však dovolená na Srí Lance dá trávit aktivně.

Aktivní dovolená na Srí Lance

Na Srí Lance se určitě nebude nudit, pokud využijete jednu z dovolených na míru, které nabízí cestovní kancelář Monoi. Na 12ti denním poznávacím zájezdu Colourful Srí Lanka si budete pár dní užívat v hotelu s all inclusive, poznáte největší město ostrova Colombo, věhlasný jeskynní chrám Dambulla, skalní palác Sigiriya, který je největším divem ostrova, a spoustu dalšího.

Anebo si na Srí Lance, plné buddhistického klidu a harmonie, můžete odpočinout při cvičení jógy v tropické zahradě v ekoresortu Talalla Retreat. Nachází se poblíž pláží Talalla Beach, které jsou považovány za nejkrásnější na ostrově.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*