Menu
JenProCestovatele
Asie

Kde letos poznávat exotiku? Vyzkoušejte čajem provoněnou Srí Lanku

K o něco méně tradičním, ale o to zajímavějším dovolenkovým destinacím patří Srí Lanka, kterou najdete na exotickém ostrově Cejlon nedaleko poloostrova Přední Indie. Co vás zde kromě proslulého cejlonského čaje čeká a kdy je nejlepší tam vyrazit?

Exotická dovolená čajová plantáž na Srílance

Zdroj: Pixabay

Ostrov Cejlon sice se svou rozlohou cca 65 tisíc km čtverečních nepatří k těm největším, zdejší ostrovní stát Srí Lanka, jehož název v překladu znamená zářivá země, však nabízí vše, co lze od exotické dovolené požadovat.

Kam na dovolenou na Srí Lance

Mezi nejoblíbenější destinace na Srí Lance patří oblasti Galle a Trincomalee s plážemi s bílým pískem, lemovanými z jedné strany kokosovými palmami a z druhé průzračným mořem. Zdejší městečka Hikkaduwa a Unawatuna pak nadchnou tradiční kulturou a pokrmy, jakož i nízkými cenami.

Při toulkách okolní neporušenou přírodou lze obdivovat všudypřítomná čajová políčka, přírodní rezervace, národní parky a deštné pralesy. Vyrazit můžete také na safari výlet, kde při troše štěstí spatříte daňky, jeleny, šakaly, opice, levharty, bílé orly a samozřejmě slony, kteří jsou symbolem ostrova.

Kdy vyrazit na Srí Lanku

Pokud chcete svou exotickou dovolenou strávit hlavně relaxací na rozpálených plážích, ideálním obdobím je březen a duben, kdy je zde nejtepleji. Teplota se zde nicméně pohybuje mezi 30 a 35 stupni po celý rok, turistická sezóna na Srí Lance ale vrcholí v zimní sezóně.

Srílanka, Sigiriya exotická dovolená

Srílanka, Sigiriya, Zdroj: Pixabay.com

O letních prázdninách je tak v hotelích poměrně volno a ubytování lze získat za příznivější ceny, pláže ovšem v létě zaplavují vysoké mořské vlny zapříčiněné monzunem. V této době se však dovolená na Srí Lance dá trávit aktivně.

Aktivní dovolená na Srí Lance

Na Srí Lance se určitě nebude nudit, pokud využijete jednu z dovolených na míru, které nabízí cestovní kancelář Monoi. Na 12ti denním poznávacím zájezdu Colourful Srí Lanka si budete pár dní užívat v hotelu s all inclusive, poznáte největší město ostrova Colombo, věhlasný jeskynní chrám Dambulla, skalní palác Sigiriya, který je největším divem ostrova, a spoustu dalšího.

Anebo si na Srí Lance, plné buddhistického klidu a harmonie, můžete odpočinout při cvičení jógy v tropické zahradě v ekoresortu Talalla Retreat. Nachází se poblíž pláží Talalla Beach, které jsou považovány za nejkrásnější na ostrově.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kde letos poznávat exotiku? Vyzkoušejte čajem provoněnou Srí Lanku