Menu
JenProCestovatele
Afrika

Kde se natáčel Indiana Jones? Navštivte skalní město v Jordánsku i italské Benátky

Adéla Lišková

Adéla Lišková

4. 7. 2016

První díl filmové tetralogie, sledující dobrodružství archeologa s kloboukem a bičem, Dobyvatelé ztracené archy se natáčel v Tunisku, třetí díl Poslední křížová výprava pak hned v sedmi zemích. Jaká místa jsme mohli v Indiana Jones vidět?

Kde se natáčel Indiana Jones

Skalní město v Jordánsku, Zdroj: Pixabay.com

Potom, co mladý archeolog dopátral po ztracené arše v Tunisku, rozhodl se štáb režiséra Stevena Spielberga přesunout do Indie. Indická vláda si však po přečtení scénáře nadiktovala velmi striktní požadavky na jeho změny, a tak se druhý díl Indiana Jones Chrám zkázy nakonec natáčel na Srí Lance. Šlo přitom o stejné místo, kde kdysi vznikal film Most přes řeku Kwai.

Poslední křížová výprava

Co se týče natáčecích míst, mnohem zajímavější je ovšem třetí díl – Poslední křížová výprava se natáčela hned v sedmi zemích světa. Ve filmu tak můžete vidět například Grand Canal z italských Benátek. Závěrečné scény pak pochází z okouzlujícího skalního města s archeologickým nalezištěm jménem Petra, které leží v Jordánsku. Natáčení dále probíhalo ve Španělsku, Německu, USA, Velké Británii a Mexiku.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Právě čtete

Kde se natáčel Indiana Jones? Navštivte skalní město v Jordánsku i italské Benátky