×
JenProCestovatele

Kde se natáčel Jurský park? Ostrov, kde najdete místo dinosaurů ráj na zemi

Kde se natáčel Jurský Park
Zdroj: Flickr/Aussie Assault

Hororový příběh o neopatrných vědcích, kteří pomocí milionů let starého DNA způsobili dinosauří apokalypsu, vyžadoval k natáčení opravdu speciální místo. Kam podle tvůrců Jurského parku dinosauři pasovali nejvíce a jak to tam vypadá ve skutečnosti?

Kde se natáčel Jurský Park
Zdroj: Flickr/Aussie Assault

Jurský park, který měl příjemným přírodním parkem, kde si lidé mohou prohlédnout prehistorická zvířata, ale který se nakonec změnil v místo, kde se jedna z děsivých nočních můr stala skutečností, byl stvořen v jedné z nejoblíbenějších lokalit hollywoodských filmových režisérů – na Havaji.

Deštivý ostrov Kauai

Konkrétně to bylo na ostrově Kauai, kde se kromě Jurského parku natáčela i původní verze King Konga, slavný Avatar či třeba jeden z dílů Pirátů z Karibiku. Dinosauři sice byli přidáni počítačovými efekty, ovšem některé scény filmu vznikaly během skutečné tropické bouře, kdy se přes Havaj přehnal Hurikán.

Také častý déšť byl ve filmu opravdový – na tomto havajském ostrově totiž prší dost často (na zdejší hoře Waialeale pak celých 348 dní v roce). I přesto je tropický Kauai považován za jedno z nejkrásnějších míst světa.

5/5 - (2 votes)

5/5 - (2 votes)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*