Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Kde se natáčel Rocky? Navštivte slavné Rockyho schody

Adéla Lišková

Adéla Lišková

11. 7. 2016

Příběh o oduševnělém boxerovi dostal kdekoho z nás, zvláště pak scény, jak Sylvester Stallone trénuje v ulicích města a vybíhá slavné „Rockyho schody“. Chtěli byste poznat místo, kde Rocky natáčel? Pak se vydejte do Philadelphie!

Kde se natáčel Rocky, Philadelphia museum of Art

Zdroj: Flickr/Alonso Javier Torres

Philadelphie, největší město v americké Pennsylvánii, je místo, kam se touží vydat každý fanoušek Rockyho. Některá místa v Philadelphii proslavil tvrdý bojovník v podání Sylvestera Stallone natolik, že se na ně každoročně řítí davy turistů.

Rockyho schody

Bezpochyby nejslavnějším místem spojeným s Rockym, jsou nekonečné „Rockyho schody“, které musíte vystoupat, abyste se dostali k philadelphskému Muzeu umění (Philadelphia Museum of Art). U paty schodiště dokonce najdete sochu Rockyho, kterou Sylvester Stallone městu věnoval.

Bez toho, abyste si na jejich vrcholu udělali fotku (na kterou si ovšem možná budete muset vystát frontu), prý Philadelphii nelze opustit. Vyplatí se ovšem navštívit i samotné muzeum, ve kterém najdete sbírky světoznámých umělců, například Salvadora Dalího.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde se natáčel Rocky? Navštivte slavné Rockyho schody