Menu
JenProCestovatele
Zimní dovolená na horách

Kde si užít sáňkování v Brně? Vyrazte na Kraví horu nebo na 10 dalších míst v okolí

Komerční sdělení

Komerční sdělení

25. 11. 2022

Sněhová nadílka láká k pořádnému sešupu na saních či bobech. Kde si v Brně zajezdí ti nejmenší a kam se mohou vydat milovníci strmých tras? Parádní dráhy najdete dokonce i v centru města.

Sáňkování v Brně

Dráhy jako dělané pro sáňky a boby najdete na Kraví hoře pod hvězdárnou, u kohoutovické Myslivny, na Střeleckém nebo Medláneckém kopci, ve špilberském parku, na Lesné či v Líšni. Mezi Soběšicemi a Útěchovem (zastávka U buku) pak najdete kopečky vhodné i pro nejmenší. V Žebětíně si zase můžete zasáňkovat na kopci za rybníkem – na své si tam přijdou rodiče i děti. V parcích však občas bývá vysoký počet sjezduchtivých sportovců, proto se vyplatí za pořádným svahem vyrazit do okolí města.

Sáňkování v okolí Brna

Opravdový požitek z dlouhé a rychlé jízdy můžete zažít u Rudického propadání. Trať vedle historického větrného mlýna se hned zpočátku prudce svažuje a končí srázem, proto zde sportujte s ohledem na bezpečnost a své zkušenosti. Parádní sešupy zažijete i v lyžařském areálu Zbraslav u Brna, kde se bobuje a sáňkuje na boční trase mimo dráhy pro lyžaře a snowboardisty.

Nezapomínejte na bezpečnost

Během zimního sportování byste měli mít pro všechny případy helmu (děti i dospělí). Oči chraňte před odlétajícím sněhem lyžařskými brýlemi. Před prvním sjezdem si trať projděte a přesvědčte se, zda se na ní nevyskytují nějaké předměty či stromy. Mějte na paměti brzdnou dráhu a nesáňkujte na místech, kde nemůžete na konci dráhy bezpečně zastavit. Dávejte pozor na ostatní jezdce a v případě nechtěné zastávky v půlce jízdy se co nejrychleji kliďte z trati.

Zábava pro malé i velké

Sáňkování a bobování baví děti i jejich rodiče. Dopřejte si pohyb na čerstvém zimním vzduchu a užijte si svištivou zábavu v Brně i okolí – nezapomeňte však na helmu a základní bezpečnostní zásady, ať si zimní sezónu nezkazíte zbytečným zraněním.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde si užít sáňkování v Brně? Vyrazte na Kraví horu nebo na 10 dalších míst v okolí