Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Koronavirus je pro provoz aerolinek nebezpečnější než září 2001

V souvislosti s hrozbou epidemie koronaviru dochází k rušení mnoha letů. Některé aerolinky mění svou organizaci i z hodiny na hodinu. Výkonný ředitel aerolinie tak pokládá koronavirus za vážnější hrozbu pro letecké společnosti než tomu bylo po 11. září 2001.

Letecké společnosti přicházejí o peníze

“Situace je vážná. Spojené Aerolinky prohlašují, že místo, aby vydělávaly, přicházejí rapidně o peníze. Všechny lety se ruší kvůli hlubokému propadu v poptávce. Výkonní ředitelé některých leteckých společností kvůli celé této nešťastné situaci ruší, anebo dramaticky snižují, svým zaměstnancům platy. Lidé necestují do USA za prací, protože společnosti začaly svým zaměstnancům říkat, aby raději vůbec nejezdili. Nakonec došlo i na zákaz cestování. To úplně zrušilo veškeré pracovní lety do USA, což má samozřejmě hluboký dopad na aerolinky,” vysvětluje reportér americké televizní společnosti NBC Tom Costello.

“Jeden z ředitelů aerolinek prohlásil, že za touto situací stojí především strach z neznáma a reálná obava z postupující nákazy koronavirem v letadle nebo na letišti, kvůli čemuž lidé raději zůstávají v bezpečí svých domovů. Ředitel Southwest Airlines se dokonce nechal slyšet, že tohle je snad ještě tvrdší zkouška pro provoz aerolinek, než tomu bylo po událostech spojených s datem 11. září 2001. Tehdy to byla pro celý letecký průmysl velká rána, aerolinky se musely dlouho držet a bojovat. Nejhorší je nyní to, že vlastně nikdo neví, jak dlouho tato nastalá situace může trvat a kdy můžeme očekávat nějaké zlepšení. Namístě je obava i z toho, že mnohé linky nebudou fungovat ani v letní sezóně!” uvádí s obavami Tom Costello z NBC.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Koronavirus je pro provoz aerolinek nebezpečnější než září 2001