Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Kosmetika na cestu, co vzít a jak zabalit oblíbené prostředky?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

28. 10. 2019

Sestavili jsme pro vás cestovní kosmetickou tašku, která bude zahrnovat všechny důležité prostředky pro všechny případy života. Nikdy totiž nevíte, kde se ocitnete na cestách.

Všichni prostředky, které potřebujete pro cestu si najdete zde.

Kosmetika na péči

Na dovolené je třeba péči o pleť věnovat zvláštní pozornost, vždyť jsou přelety a změny klimatu velkým stresem pro organismus, který může přivést k únavě, žluté barvě obličeje a dehydrataci pleti.

Vaše sada cestovní kosmetiky by proto měla primárně zahrnovat rozmanité hydratační prostředky.

1. Termální voda a hydratační sprej

Bez nich se během cesty prostě nelze zůstat, díky jejich použití pokožka se okamžitě hydratuje a neztrácí svou svěžest dlouhou dobu.

Termální voda zvýší přirozenou ochranu vaší pleti, zbaví ji suchosti a podráždění.

Obyčejně termální voda je vyráběna v pohodlném silničním formátu, který nezabere mnoho místa v kabelce.

2. Hydratační krém na obličej a tělo

V pokračování tématu o významu hydratace. Snažte se vybrat si letní cestovní hydratační krém, který se hodí i pro obličej a pro tělo – tak se vám podaří ušetřit trochu místa v kosmetické tašce. Příkladem takového univerzálního prostředku může posloužit intenzivní hydratační krém na obličej, ruce a tělo od Nivea.

3. Čisticí prostředky

Kosmetiku pro každodenní čištění pleti je lepší vzít osvědčenou, aby se předešlo náhlým projevům alergie či podráždění. Určitě dbejte na to, aby váš gel na mytí, mléko nebo tonikum neobsahovaly etylový líh, který přesušuje pokožku a způsobuje problémy vyžadující dodatečné zvlhčení.

Kosmetika na cesty

4. Opalovací kosmetika

I když nejste milovnice opalování a nehodláte se celý den neflákat na sluníčku, používat ochranné krémy a lotiony je prostě nutné, pokud se nechcete nezúčastněně opálit.

Abychom se zachránili od negativního vlivu slunce na pokožku je třeba nezapomenout na prostředek obsahující panthenol.

5. Suchý šampon

Suché šampony pomáhají rychle dát do pořádku vaše vlasy, pokud účes ztratil svou původní svěžest. S jejich pomocí lze odstranit nečistoty a tučný lesk, osvěžit účes, přidat mu objem a zafixovat. Díky beztížné textuře takové šampony nezatěžují vlasy.

6. Antiperspirant

V době vysokých teplot deodoranty získávají maximální poptávku. Bohužel ale málo z nich se může opravdu pochlubit svou účinností odstraňování nepříjemného zápachu potu. A na dovolené si tak nechci kazit náladu! Abychom na problém přílišného pocení nadlouho zapomněli je třeba dát pozor na obchodní značky, které dokážou zaručit kvalitu a spolehlivost ochrany.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kosmetika na cestu, co vzít a jak zabalit oblíbené prostředky?