Menu
JenProCestovatele
Exotická dovolená

Kuba – Proč je tento největší ostrov v Karibiku tak kouzelný?

Láká vás dovolená v Karibiku? Pak byste měli navštívit perlu tohoto místa, kde na vás čeká jedinečná atmosféra a spousta zajímavostí. Řeč je o Kubě, kterou vám nyní představíme trochu blíže.

Největší ostrov Karibiku, přesně takové prvenství si nese Kuba. Tato informace je však pouhým odrazovým můstkem pro to, co všechno můžete na Kubě vidět. Součást Velkých Antil ohromí každého, ať už jde o milovníka pláží, vyznavače turistiky nebo nadšeného cestovatele a milovníka poznávání.

Největší zajímavosti Kuby

Pojďme se rovnou vrhnout na to, co krásného vám Kuba nabízí. V první řadě je to hlavní metropole Havana, jíž se budeme věnovat podrobněji. Kromě tohoto velkého města můžete navštívit i některá menší stojící za zmínku.

 • Santiago de Cuba
 • Matanzas
 • Guantanámo
 • Cienfuegos
 • Vinales

Ať už se na Kubě vydáte jakýmkoliv směrem, vždy narazíte na něco krásného. Mohou to být třeba vyhlášené zahrady Jardines del Rey. Pokud je chcete vidět, musíte směřovat na ostrovy Caya Guillermo a Caya Coco. Jestliže dáváte přednost památkám ze seznamu světového dědictví UNESCO, zamiřte k citadele San Pedro de lal Roca.

Mezi vyhledávané kubánské památky patří také Catedral Nuestra Senora de la Asunción, španělská tvrz Castillo de Jagua, ale i park Vidal. Pokračovat můžete k botanickým zahradám Jardín Botánico, k jeskynnímu systému Gran Caverna de Santo Tomas nebo se dozvíte něco z historie v Museo Presidio Modelo. Jak správně tušíte, Kuba má přichystáno pro každého něco.

Kuba

 

Havana je srdcem Kuby

Je to právě Havana, s níž se pojí mnohá slavná jména, mezi nimiž figuruje i Ernest Hemingway. Hlavní kubánské město na vás dýchne tou pravou kubánskou atmosférou, což dokazuje lokalita Old Havana. Kromě ní je toho ve městě opravdu hodně.

 • Necrópolis Cristóbal Colón
 • Plaza de San Francisco de Asís
 • Muzeum revoluce
 • Capitol Nacional
 • Finca Vigía

Tohle město si zkrátka zamilujete, o tom není žádných pochyb. Zapomínat byste mimochodem neměli ani na symbol tohoto města, kterým je stará pevnost Castillo de los Tres Santos Reyes Magnos del Morro. Ta byla vybudována v letech 1589 až 1630. Dnes se zde tyčí nepřehlédnutelný maják. Užít si můžete i trochu zeleně v historickém parku Parque Histórico Militar Morro-Cabaña.

Překrásné kubánské pláže

Kuba

Když si naplánujete dovolenou na Kubě, můžete se věnovat různým činnostem. Někdo vsadí na místní rum a doutníky, jiný si sbalí plavky a vypraví se k moři. Kuba je doslova protnuta jedinečnými plážemi, kde si budete užívat nekonečné relaxace, příjemného sluníčka a kubánské hudby.

 • Playa Rancho Luna
 • Playa Girón
 • Playa Larga

Místa, odkud se vám rozhodně nebude chtít. Jedinečnou atmosféru tamního prostředí pak můžete podpořit ještě vyhlášenou místní gastronomií, zábavním programem a nočním životem.

Vyberte si zájezdy na Kubu

Oslovily vás výše uvedené řádky a ve vašich hlavách už se pomalu rodí představa dovolené na Kubě? Pak už zbývá jediné. Připravit si zajímavý itinerář a zaměřit se na ty správné zájezdy na Kubu. V tomto směru vám bude nápomocen cestovatelský portál cKlub.cz. Ten je v podstatě takovou směsicí všeho výše uvedeného. Najdete zde tipy na zajímavá místa, recenze hotelů, cestopisy, ale také zmíněné zájezdy. Nechybí ani podrobné informace o každé destinaci, ať už jde o měnu, počasí, bezpečnost a další.

Pusťte se do plánování dovolené na Kubě. Věřte, že tato cesta předčí mnohé jiné světové destinace, které jste doposud navštívili. Poznejte karibský ráj odlišných tváří, odkud se vám nebude chtít domů. Díky příznivým cenám zájezdů na Kubu si tuto dovolenou budete moci zopakovat. Ideálním obdobím bude třeba zima.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kuba – Proč je tento největší ostrov v Karibiku tak kouzelný?