Menu
JenProCestovatele
Výlety Vysočina

Lázně Svatá Kateřina: Dopřejte si odpočinek v malebné krajině Vysočiny

Písemné zmínky dokládající existenci lázní na místě dnešního Resortu Svatá Kateřina pochází již z počátku 16. století. Tehdy se zařízení nazývalo Dobrá voda a až později získalo název Lázně Svaté Kateřiny. Dnes zde stojí Resort Svatá Kateřina, který nabízí různé příležitosti k odpočinku pro tělo i mysl. Pokud jste vyčerpaní a cítíte, že potřebujete načerpat novou energii, je Resort Svatá Kateřina tím pravým místem pro vás.

Lázně Svatá Kateřina a blahodárné účinky místních pramenů

S původními vodoléčebnými lázněmi je spojena pověst týkající se místních pramenů. Ty údajně uzdravily dcery pána z Leskovce, Kateřinu a Markétu. Jejich otec poté nechal jako výraz vděčnosti u jednoho z pramenů postavit kapličku.

Velmi populárními se lázně staly v 18. století, kdy byly ve vlastnictví města. Zajímavostí je, že v létě roku 1909 zde jako lékař působil Antonín Čapek, otec spisovatele Karla čapka a malíře Josefa Čapka.

Během první světové války byly lázně v důsledku požáru zničeny a poté již nikdy nedošlo k jejich kompletní obnově. Později zde byla vybudována ozdravovna pro děti, kterou v roce 2006 nahradilo wellness centrum Resort Svatá Kateřina. Dnes si tu tedy můžete užít různé druhy relaxačních i sportovních aktivit a odpočinout si od shonu všedních dní.

Dominantou komplexu je kostel svaté Kateřiny ze 14. století, který původně sloužil jako poutní místo a v roce 1958 byl prohlášen za kulturní památku. Nedaleko něj se nachází již zmíněná kaple svaté Kateřiny a dva léčivé prameny, pramen svaté Kateřiny a svaté Markéty, ke kterým se dostanete po značených naučných stezkách – stezce Otokara Březiny a stezce K pramenům Počátek.

Načerpejte energii v resortu Svatá Kateřina

Resort Svatá Kateřina se nachází nedaleko města Počátky v okrese Pelhřimov na Vysočině. Je obklopen překrásnou krajinou bez aut a jakéhokoliv městského ruchu. Díky tomu představuje ideální místo pro načerpání nové energie a odpočinek od všedních starostí.

Vedení i personál resortu razí tzv. zelenou filozofii, proto tu platí zákaz vjezdu motorových vozidel. Na místo vás dopraví hotelový shuttle bus. Elektromobily (nikoliv však hybridy) jsou v resortu povoleny, dokonce je zde lze za poplatek dobít.

Areál sestává z několika budov s moderními interiéry. Samozřejmostí je příjemný personál, výborná kuchyně a wellness o rozloze 1 200 m². Trávit čas můžete o samotě, s partnerem i celou rodinou. V nabídce resortu jsou mimo jiné i pobyty pro rodiny s dětmi, a tak si i ony mohou užít příjemné chvíle uprostřed panenské přírody.

V místní restauraci můžete ochutnat domácí pokrmy z lokálních surovin. V nabídce najdete saláty, maso včetně čerstvých ryb, těstoviny, vegetariánská jídla i dezerty. Milovníci vína ocení možnost řízené degustace vín.

Tematicky zaměřené pobyty

A nyní k té zábavnější části. Jaké procedury a aktivity Svatá Kateřina nabízí? Zarezervovat si můžete různě zaměřené pobyty:

  • wellness pobyty
  • antistresové pobyty
  • ájurvédské pobyty
  • jógové pobyty
  • hubnoucí pobyty
  • romantické pobyty
  • pobyty pro ženy
  • pobyty pro rodiče s dětmi
  • pobyty v lese

Wellness část resortu přináší širokou škálu příležitostí k fyzickému i psychickému odpočinku. Vyzkoušet můžete například parní nebo solné lázně, sauny, aromaterapii nebo různé zábaly a masáže.

Pokud chcete relaxovat a zároveň potřebujete podpořit své zdraví, můžete se svěřit do rukou ájurvédských terapeutů a masérů, kteří vás zasvětí do principů ájurvédy a po celou dobu pobytu se vám budou věnovat.

Resort Svatá Kateřina potěší také příznivce jógy. Nezáleží na tom, zda s jógou teprve začínáte, nebo již nějaké zkušenosti máte – z nabídky resortu si vybere každý.

V případě, že byste relax rádi spojili s hubnutím, můžete využít hubnoucích pobytů. Hubnutí je v tomto případě založeno na metodě metabolic balance, jež je určená pro osoby, které chtějí shodit, ale jsou limitovány různými zdravotními obtížemi. Zároveň je tato metoda vhodná pro ty, kteří by naopak chtěli přibrat či zvýšit poměr svalové hmoty. Ze všeho nejdřív je provedena analýza krve, v rámci níž se vyhodnotí klíčové parametry vypovídající o zdravotním stavu a některých charakteristikách daného klienta. Na základě toho je sestaven individuální stravovací plán.

V nabídce nechybí ani pobyty určené speciálně pro páry, pro ženy nebo pro rodiny s dětmi. Zaujmout vás může také pobyt v lese, respektive v lesní chatičce, která nabízí soukromí a naprostý klid. Chatička je plně vybavená, zrekonstruovaná a skýtá dvě až tři lůžka. Její součástí je také terasa a ohniště, u kterého může trávit večery se svou drahou polovičkou.

Na co všechno se můžete můžete těšit? Resort Svatá Kateřina nabízí: masáže, zábaly, vířivky, aromaterapii, sauny, pilates, jógu, golf, tenis, jízdu na koni a mnoho dalšího. Stačí si zarezervovat pobyt dle preferovaných aktivit a přijet si užít relax v oáze klidu. Vyrazit můžete sami, s partnerem i s celou rodinou.

Sportovní aktivity v Resortu Svatá Kateřina

Kromě výše zmíněného golfu, tenisu, jógy, pilates nebo jízdy na koni si můžete vyzkoušet také další sporty, z nichž některé lze provádět pod vedením zkušených instruktorů. Součástí komplexu je například posilovna, fotbalové, florbalové, volejbalové a nohejbalové hřiště, kulečník nebo hřiště na pétanque. Vyzkoušet můžete také jízdu s psím spřežením, v zimě případně i projížďku na saních tažených koňmi. Sportovní vybavení je k zapůjčení na místě, nemusíte tedy převážet své vlastní.

Zdroje: hrady.cz, turistika.cz, kudyznudy.cz, katerinaresort.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lázně Svatá Kateřina: Dopřejte si odpočinek v malebné krajině Vysočiny