Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Léto se blíží a zájezdy zdražují

Markéta Pešková

Markéta Pešková

21. 4. 2023

Netrpělivě vyhlížíte letní období a začínáte plánovat další nezapomenutelnou dovolenou s rodinou? Potom byste měli počítat s tím, že řada destinací s největší pravděpodobností zdraží.

Ne nadarmo se říká, že kdo dříve přijde, ten dříve mele. A to platí i o zájezdech za hranice České republiky. Ti, kdo nechávají dovolenou na poslední chvíli si jednoduše připlatí. Trend zdražování je bohužel obecný a jednoduše se nevyhne nikomu. Mnohé cestovní kanceláře už nyní prozrazují, že ke zdražení dojde, ať už vlivem vyšších nákladů za ubytování, tak leteckou dopravu.

K jak vysokému zdražení dojde?

Zaměřit se můžeme například na Egypt. Destinaci, která o sobě dává stále vědět. Prosluněná země, kde si užijí mladí i staří, ženy, muži a děti. Kdo by ostatně odolal písečným plážím, pestrobarevnému podmořskému světu a spoustě historických památek? Dovolená v Egyptě může zároveň nabývat nejrůznějších podob. Někdo vsadí na cenově dostupný luxus hotelových resortů, jiný se přesune do vnitrozemí za dobrodružstvím a historií.

Egypt

I natolik oblíbený Egypt je spojen s jistým zdražováním zájezdů. Pokud porovnáte ceny těch samých zájezdů vloni a dnes, lze si povšimnout zdražení kolem 9 %. Podobně jsou na tom i jiné vyhledávané země. Někde došlo k drobnějšímu, jindy k výraznějšímu zdražení.

  • Tunisko zdražilo o 3 %
  • Nárůst cen v Bulharsku je o 5 %
  • V Řecku se ceny zvýšily o 6 %

Na podobné vlně jako Egypt se bohužel nese také Turecko. V této destinaci se cena zájezdů zvýšila o 8 %. A v totožném duchu by šlo bohužel pokračovat.

Tunis

Tunis

Největší zdražení očekávejte v Chorvatsku

Přílišným nadšením jistě nebudou oplývat milovníci Chorvatska. Tato destinace je nám relativně na dosah a její prostředí každoročně láká velkou spoustu Čechů. Není se čemu divit. Užívat si můžete relaxaci u moře i krás vnitrozemí, ať už se jedná o historické památky nebo národní parky.

Pokud máte zálusk na dovolenou v Chorvatsku, je asi nejvyšší čas pro rezervaci vhodného zájezdu. Už nyní je totiž zřejmé, že nejvíce zdraží Chorvatsko. V tomto duchu se alespoň vyjadřuje většina cestovních kanceláří. Obecně lze říci, že to může být až o 14 % oproti loňskému roku. Proto neotálejte a vyberte si zájezd do Chorvatska, který bude nabízen ještě za rozumné ceny.

Jak vybrat levnou dovolenou?

I když vám doposud zmiňované informace asi nevykouzlily úsměv na tváři, rozhodně nepropadejte panice. Dovolená je nezbytnou odměnou, jíž si každý zaslouží. Čas strávený na překrásném místě, kde si odpočinete a naberete spoustu nových sil. Pokud vás odrazují zvýšené ceny některých zájezdů, jednoduše se zaměřte na to, jak vybrat levnou dovolenou. K takovému cíli se dopracujete poměrně snadno a rychle. Zacilte na cestovní portály sdružující jednotlivé zájezdy na jednom místě. Takové porovnání vám přinese mnohé.

  • Ušetříte peníze
  • Zvolíte si zájezd odpovídající vašim představám
  • Rezervaci budete moci provést online

Zvolte si patřičné stravování, úroveň hotelu, typ zájezdu, délku pobytu a cenové rozpětí. Pak si jen vyberte zájezd, který bude vašim potřebám vyhovovat nejvíce.

Levné zájezdy online

Nápomocen vám v tomto směru bude cestovatelský portál cKlub.cz. Právě ten umožňuje pestrý výběr zájezdů do nejrůznějších destinací světa. Mnohé z nich jsou navíc spojeny s velice zajímavými cenami. To ale není vše, co vám tento online projekt nabízí.

  • Recenze hotelů
  • Cestovatelský průvodce
  • Blogy a cestopisy

Na jednom jediném místě budete mít k dispozici vše, co je pro vás důležité. Dozvíte se, na co se připravit v konkrétní destinaci, získáte tipy na zajímavá místa a zároveň si budete moci objednat vhodný zájezd. Tak neotálejte a rezervujte si letní dovolenou už nyní. I přes uvedená zdražení totiž mohou být „lepší“ zájezdy brzy vyprodány.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Léto se blíží a zájezdy zdražují