Menu
JenProCestovatele
Slovensko

Lomnický štít. Vyvezte se oblíbenou visutou lanovkou až na vrchol

Redakce

Redakce

24. 9. 2019

Patříte mezi milovníky hor? Pak vám nesmí uniknout Lomnický štít. Druhý nejvyšší vrchol Vysokých Tater slibuje krásné výhledy na okolní vrcholy a podhůří.

Perla Vysokých Tater

Lomnický štít leží v nadmořské výšce 2634 m a drží si čestné místo jako druhá nejvyšší hora Vysokých Tater a celého Slovenska. Najdete zde nejvýše položenou meteorologickou stanici na Slovensku. Na vrchol se nedostanete klasickou turistickou stezkou. Využít musíte buď lanovku, nebo se na štít vydat pěšky s pomocí profesionálního horského průvodce.

Cesta na Lomnický štít z Tatranské Lomnice

Od Tatranské Lomnice vás pohodlně vyveze kabinová lanovka pro 4 osoby na mezistanici Štart. Odtud nasednete do 15místné lanovky vedoucí na Skalnaté Pleso, které je přestupní stanicí na Lomnický štít. Z tohoto místa se za necelých 9 minut dostanete do cíle unikátní visutou červenou lanovkou, která překonává převýšení 861 metrů.

Oblíbená visutá lanovka funguje už od 40. let a dříve patřila mezi nejmodernější lanovky Evropy. Protože je lanovka na Lomnický štít nejen v roce 2019 velmi oblíbená, bývají lístky často beznadějně vyprodané. Proto uděláte nejlépe, když si jízdenku koupíte už několik dní dopředu. Cena za visutou lanovku není nízká, ale díky pohledu, který se vám z vrcholu naskytne, rozhodně stojí za to si připlatit.

Čtěte také: Vlkolínec. Malebná slovenská osada vás ohromí

Lomnický štít visutá lanovka – cena 2019

  • Dospělí: 27 EUR
  • Děti: 20 EUR

K ceně je nutné připočítat také vratnou zálohu na čipovou kartu v hodnotě 2 EUR. Záloha se vám vrátí po použití lístku.

Provozní doba lanovky: Od 9:00 do 14:40

Lomnický štít jako nezapomenutelná vyhlídka

Z vrcholu si užijete nádherný výhled do okolí. Uvidíte Malou a Velkou Studenou dolinu, Dolinu Zeleného plesa, Velkou Svišťovku, Dolinu Piatich Spišských plies, Velkou Zmrzlou dolinu, Skalnatou dolinu, Medenou kotlinku, Skalnaté pleso, Jahňací štít, Kežmarský štít, Pyšný štít, Skalnatou chatu, Téryho chatu a Zamkovskou chatu.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Lomnický štít. Vyvezte se oblíbenou visutou lanovkou až na vrchol