Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Na cestu s karavanem. Půjčte si obytný vůz nebo karavan na dovolenou

Pokud chcete na cestách svobodu a vlastní zázemí, pronájem obytného vozu nebo karavanu je skvělou volbou. Co byste měli vědět předtím, než vyrazíte na cestu?

Pronájem a půjčení obytných vozů

Obytný vůz, Zdroj: bydliky.cz

Ať už jedete s rodinou k moři, nebo se chystáte projet Evropu po vlastní ose, cestování s domem na kolech je nezapomenutelným zážitkem. Zjistěte, jaké jsou možnosti pronájmu karavanů a obytných vozů a jejich výhody a nevýhody.

Karavan nebo obytné auto?

Karavan je obytný přívěs, který je tažený za autem. Obytné auto je samostatný vůz, ve kterém lze bydlet.

Pronájem obytného karavanu

Pronájem karavanu , nebo-li přívěsu, je dobrou volbou, pokud plánujete delší zastávky v kempu a cestujete ve více lidech nebo jako rodina s dětmi. Karavan můžete odpojit, nechat ho na jednom místě a vyrazit na menší výlet jen s autem.

Složitější je parkování: na parkovacích místech ve městech můžete mít problém. Řízení, a především couvání s přívěsem vyžaduje trochu praxe.

Pronájem obytného vozu

Pokud budete dovolenou trávit cestováním z místa na místo, bude pro vás lepší vybrat si čtyřkolového parťáka na cesty v půjčovně obytných vozů. Jeho řízení je jednodušší a celkově se pohybujete kompaktněji. Obytný vůz můžete zaparkovat na běžných místech stejně jako osobní auto.

Cena pronájmu obytných vozů je ale vyšší než pronájem karavanů a celkový využitelný prostor je mnohdy menší než v obytném přívěsu.

Co potřebujete pro řízení obytného vozu nebo auta s karavanem?

Pro tažení karavanu potřebujete tažné vozidlo – osobní automobil. Pokud maximální celková hmotnost (osobní auto + přívěs) nepřesáhne hmotnost 3 500 kg, stačí vám pro řízení vozidla řidičský průkaz skupiny B. To samé platí pro obytné auto. Pokud vyrážíte do zahraničí, zkontrolujte si místní předpisy a ceny dálničních poplatků.

Po cestě dávejte pozor na maximální průjezdné výšky a šířky (tunely, mosty, …) ale i na větve stromů, reklamní panely, atd.

Půjčte si karavan nebo obytný vůz

Nabídku pravidelně servisovaných vozů s havarijním pojištěním najdete na stránkách půjčovny karavanů a obytných vozů . Firma Karavany Bydliky.cz nabízí pronájem karavanů různých velikostí a hmotností od renomovaných výrobců. Pokud chcete být flexibilnější, půjčit si můžete obytný vůz. Obě varianty nabízejí komfort skoro jako doma. S půjčenými karavany a obytnými vozy můžete cestovat po Čechách i Evropě.

Karavaning, jak se říká cestování s obytným vozem nebo obytným karavanem, vzrůstá na oblibě. Než vyrazíte, čtěte tipy před cestou: jak využít pronájmu karavanu na maximum, cestovat bezpečně a podle pravidel silničního provozu. Využijte nosiče na jízdní kola. A navíc, v případě pronájmu obytného vozu máte možnost parkovat s vaším vlastním autem zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na cestu s karavanem. Půjčte si obytný vůz nebo karavan na dovolenou