Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Na dovolenou si sbalte praktické příslušenství pro váš chytrý telefon

Prázdniny jsou téměř v polovině, ale řadu z nás dovolená teprve čeká. Pokud už se netrpělivě připravujete, zkuste si také pořídit pár vychytávek na váš chytrý telefon, díky kterým bude vaše dovolená ještě příjemnější.

Držák na mobil do auta pro bezpečnou a plynulou jízdu

Pokud se chystáte na dovolenou autem, určitě by vám v mobilu neměla chybět navigace. Ta vám ukáže, jak je vaše naplánovaná cesta průjezdná, kde jsou radary, případně vám naplánuje náhradní trasu, pokud zjistí, že jsou na cestě nějaká zpoždění, nehody, překážky.

Chytrý telefon v autě

Zdroj: bigstockphoto.com

Abyste měli navigaci neustále bezpečně před sebou, pořiďte si kvalitní a stabilní držák na mobil do auta – nejlépe na magnet. Z něho vám mobil jen tak nespadne. Existují magnetické držáky, které jednoduše přichytíte na větrací mřížku a telefon přicvaknete pomocí magnetu. Tyto držáky mají tu výhodu, že je můžete použít na každý telefon. Nemusíte tak kupovat držák přesně na váš telefon. A kromě toho smartphony se na ně upevňují jednoduše.

Chraňte telefon před pádem speciálními kryty

Ať už jedete k moři nebo do hor, váš telefon by na to měl být připravený, abyste o něj nepřišli hned v prvních dnech dovolené. O to větší pozor byste na něj měli dávat, pokud ho používáte i na focení nebo dokonce na občasnou práci.

Na turistiku jsou nejlepší odolné bumper kryty s pevnou konstrukcí, které vám mobil ochrání i při hrozivě vypadajícím pádu. Je také dobré, pokud obal trochu přesahuje přes displej telefonu. Displej tak zůstane relativně v bezpečí, i kdyby telefon spadl obrazovkou na zem. Jak můžete vidět na obrázku, v tomto případě kryt na iPhone 11, takovýto odolný kryt je složen hned ze dvou vrstev.

Kryt na iphone

Odolný kryt na iPhone 11 je složen hned ze dvou vrstev – flexibilní i pevné části. Zdroj: Etuo.cz

Cestujete k moři nebo jinam k vodě? Určitě byste zase měli myslet na voděodolnost mobilu. Pokud nemáte nejnovější modely, které už nějakou tu kapičku či dokonce ponoření do vody vydrží, je dobré uzavřít mobil do nějakého voděodolného pouzdra. Stačí si koupit obal za necelé dvě stovky. Na aktivní používání však takovýto kryt není.

Pokud vyrážíte někam na kole a máte rádi před sebou navigaci, existují i voděodolné držáky na mobil na kolo.

Udržujte svůj telefon neustále nabitý

Pokud se během dovolené nechystáte být jenom v blízkosti vašeho ubytování, ale chcete si užít nějaké delší výlety, powerbanka by vám určitě neměla chybět. Při výpravě do hor, nebo do odlehlejších míst, se může telefon rychle vybíjet kvůli neustálému hledání signálu. Pro vaši bezpečnost je však dobré udržovat telefon nabitý. Powerbanka vám s tím pomůže. Vyberte si kvalitní zařízení, případně i takovou powerbanku, která nabije více telefonů zároveń. Na toto zařízení myslete především tehdy, pokud víte, že váš telefon nemá už baterku v nejlepším stavu.

Magnetická baterie apple

Apple nedávno představil novinku v podobě externí magnetické baterie.

Powerbanku můžete nahradit nabíjecím krytem na mobil. Kvůli nim je však mobil přeci jen trošku těžší a také širší. Chvilku si tak na ně člověk musí zvykat. Pokud jste však majitelem nových iPhonů 12 Pro a Pro max s MagSafe, s originálními dobíjecími kryty se už nepočítá, protože Apple jen nedávno představil novinku – externí magnetickou baterii/powerbanku, která se na telefon jednoduše přicvakne díky magnetu, stejně jako třeba bezdrátová nabíječka.

Bluetooth reproduktor pro chvíle pohody

Bez hudby si řada z nás nedokáže představit den, o to víc si ji užíváme na dovolené. Chcete-li, aby byla hudební produkce z vašeho mobilu opravdu kvalitní, zkuste si pořídit nějaký lepší bluetooth reproduktor.

Při výběru externího reproduktoru nezapomínejte na to, kam ho vlastně budete brát. Pokud trávíte dovolenou aktivně, například v kempech nebo se dokonce každý den přesouváte jinam, určitě potřebujete nějaký odolný, ba dokonce voděodolný přístroj. Zhodnoťte tak tyto parametry a ještě velikost, kompatibilitu, výdrž. Kvalitní reproduktor určitě bude dražší, ale déle vydrží a bude krásně znít.

Příjemnou dovolenou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na dovolenou si sbalte praktické příslušenství pro váš chytrý telefon