Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Na výlet za krásnějšími prsy nebo liposukcí

Redakce

Redakce

16. 11. 2018

Operace až o třetinu levnější. To je hlavní důvod, proč se Česko stalo oblíbenou destinací nejen pro poznávací zájezdy, ale i místem, kde je možné získat krásnější prsa nebo štíhlejší tělo za lákavou cenu. Medicínský turismus je u nás populární už přes deset let a zájem zahraničních pacientů neutichá.

Výrazně nižší cena, srovnatelná péče

Úroveň lékařské péče v České republice je srovnatelná se západními standardy, nicméně cena se výrazně liší. I přestože cizinci zaplatí další výdaje jako je letenka, ubytování, strava, celkové náklady vyjdou levněji než samotná operace v jejich domovské zemi. Motivace, proč lidé cestují i tisíce kilometrů je tedy jasná. Pacienti míří tam, kde je lékařská péče levnější. A díky tomu si mohou naplánovat více zákroků najednou. Například jeden z nejžádanějších zákroků, zvětšení prsou, jde současně provést s plastickou operací nosu, víček nebo břicha. Proto plastické kliniky sami nabízejí výhodnější cenové balíčky.

Ve volných chvílích za kulturou

Ještě než zahraniční klient ulehne na operační sál, může se během návštěvy našeho hlavního města vydat i za památkami. To je další plus, proč je Praha mezi pacienty ze zahraničí tak oblíbená. Svůj výlet za krásným tělem totiž mohou spojit s výletem za památkami. Mohou navštívit proslulý Karlův most nebo se pokochat výhledem na Pražský hrad a Hradčany.

Z jakých zemí lidé cestují?

Nejvíce turistů, kteří míří za hezčím zevnějškem je z Německa, Rakouska, Velké Británie, ale i ze Slovenska. Zájem je hlavně ze strany žen a do českých ordinací přicházejí nejčastěji s požadavkem na zvětšení prsou, operaci víček a liposukci. Trendy jsou také jiné obory, například stomatologie nebo gynekologie.

Jazyk není překážkou

Ten, kdo se obává, že se v Česku nedorozumí, se hned po příletu svých starostí zbaví. Angličtina je pro Čechy pracující ve službách a zdravotnictví naprostou samozřejmostí. Hlavně pak pro zkušené lékaře, kteří sami jezdí přednášet na zahraniční konference nebo se zdokonalují na stážích u kolegů po celém světě. Ani doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D., plastický chirurg pražské kliniky Esthé, není výjimkou. Učil se od profesionálů v Belgii, Velké Británii nebo v americkém Bostonu, kde působí slavný český plastický chirurg Bohdan Pomahač.

Operace v zahraničí není jen příjemný výlet bez starostí

I přestože klient zaplatí výrazně méně a navíc může před zákrokem se svým doprovodem vyrazit za kulturou, po operaci už pacient v Česku zůstává co nejkratší dobu kvůli snaze ušetřit. A to zdaleka není nejvhodnější pro celkovou rekonvalescenci. Hrozí riziko zanedbání pooperační péče a vyšší možnosti vzniku problémů. Proto je důležité vybrat si kvalitní kliniku, která pacienta propustí až poté, kdy je na cestu domů vhodný čas.

Zahraniční pacienti rádi dají na reference svých známých, kteří mají zkušenost s danou klinikou. I přesto se na klinice Esthé setkávají s pacienty, kteří byli neodbornou péčí poškozeni a musí na reoperaci.

životopis

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. je absolventem na 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde také získal atestaci z oboru plastické chirurgie. Doktorát v oboru tkáňového inženýrství získal na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde působí na klinice plastické chirurgie jako zástupce přednosty pro výuku. V roce 2017 byl rektorem Univerzity Karlovy jmenován docentem pro obor chirurgie na základě jeho publikační, vědecké a pedagogické aktivity, po obhájení habilitační práce na téma rekonstrukce břišní stěny.

Jako chirurg se na klinice Esthé zabývá celým spektrem estetické chirurgie. Kromě ní pomáhá svými zkušenostmi z plastické chirurgie ženám po onkologických onemocněních s rekonstrukcemi prsů a rekonstrukcemi břišní stěny.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Na výlet za krásnějšími prsy nebo liposukcí