Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Nejhorší hotel světa. Majitel pověst svého hotelu strikně dodržuje

Markéta Dudková

Markéta Dudková

18. 4. 2013

V jakém nejhorším hotelu jste kdy spali? To je nejspíš jedno, žádný totiž nemohl být tak hrozný jako Hanks Brinker Budget Hostel v Amsterdamu, který je vlastně na nelichotivou nálepku nejhorší hotel na světě hrdý.

Zdroj: www.hans-brinker.net

Omlouváme se, že jsme skvělí ve vyrušování/ Omlouvám se, že jsme nejlepší v ignorování vašich stížností. Zdroj: hans-brinker.net

Zatímco ostatní hotely dělají maximum pro to, aby potenciální klienty přesvědčily, že jejich pokoje jsou ty nejčistší, jejich postele ty nejpohodlnější, či mají nejlepší výhled, amsterdamský Hans Brinker hostel dává všem bez skrupulí jasně najevo, jak příšerné ubytování nabízí. „Ale my děláme to nejlepší“ nebo „Posilněte svůj imunitní systém“ – ubytujte se v Hans Brinker!

Docela zábavná hesla. A přesto mnozí z těch, kteří zde nocovali, nezapírají, že je to vše v podstatě pravda. Ale patrně to jen přidává kouzlu onoho místa. Navzdory důsledné snaze hotelového managemantu hosty varovat před nedostatky zařízení, většina z 511 lůžek ve 127 pokojích je v těchto dnech obsazená. Samozřejmě skutečnost, že cena žádného z pokojů nepřevyšuje 25 euro (32 dolarů) za noc, může být taktéž rozhodující.

Nejhorší ze všech i dle majitelů

Je vám asi jasné, že hotel opravdu nestojí za nic, když sami jeho majitelé o něm napsali knihu s názvem Nejhorší hotel na světě. Ve snaze zabránit případným stížnostem hostů v ní potenciální zájemce o ubytování varují před vším, na co by v Hans Brinker Budget Hostel mohli narazit. Taktéž poznámka  uveřejněná na webových stránkách hotelu upozorňuje, že se zde hosté ubytovávají „na vlastní nebezpečí a nemohou se domáhat postihů v případě otravy jídlem, psychického zhroucení, nevyléčitelné nemoci, ztrátě končetin, otravy radiací, moru, atd.“

Ekologie – druhá strana mince

Ale nebojte se, nic není tak zlé. Klad lze naopak spatřovat v ekologickém přínosu. Tím se myslí například to, že pokud je v Hanks Brinker rozbitý výtah, k dispozici je vám ekologicky šetrnější dopravní prostředek – tedy schody a vlastní nohy. A pokud je sprcha mimo provoz, můžete to brát jako úlevu pro životní prostřední, které neúměrná spotřeba vody zatěžuje. Že vám v hotelovém pokoji chybí ručníky? Vždy se můžete vysušit záclonou. Celé je to jen o úhlu pohledu.

Hans Brinker, Zdroj: www.hans-brinker.net

Hans Brinker Budget Hostel: „Horší už to být nemůže, ale děláme pro to to nejlepší.“ Zdroj: hans-brinker.net

Dle četných příspěvků na stránkách tipu Trip Advisor je hotel Hans Brinker skutečně místem tak strašným, jak jeho majitelé prohlašují. Pokoje jsou malé jako vězeňské cely, řada z nich nemá ani okna, postele jsou ze železa, a kdyby matrace byly jen o málo tenčí, bylo by možné vidět skrz ně. Namísto nábytku vám tu poslouží kovové skřínky, které nejdou ani zavřít, a koupelna vás s největší pravděpodobností vyděsí.

Ale musíte pochopit, že pokud se chcete prezentovat jako nejhorší hotel světa, musíte své pověsti dostát a chránit ji. Pořád je tu i několik těch, kteří si hotel pochvalovali a dokonce jej doporučili batůžkářům čerpajícím z omezeného rozpočtu.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Nejhorší hotel světa. Majitel pověst svého hotelu strikně dodržuje