Menu
JenProCestovatele
Slovensko

Nejkrásnější zajímavosti Nízkých Tater, které musíte vidět!

Nízké Tatry patří mezi nejoblíbenější destinace na Slovensku. Nezáleží na tom, jestli vyrážíte na cesty s dětmi, přáteli nebo jen s partnerem. Tato oblast má mnoho nejlepších míst, která můžete navštívit a zamilovat se do země našich sousedů. Místní příroda je nádherná a památky stejně zajímavé jako u nás. Dovolenou na Slovensku byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Stejně jako u nás, také na Slovensku mají zajímavosti, které nesmíte při návštěvě minout. Dnes se podíváme na nejkrásnější a nejzajímavější místa Nízkých Tater, které můžete absolvovat s dětmi i přáteli. Pro všechny milovníky aktivní dovolené je Slovensko dokonalé a Nízké Tatry si zaručeně zamilujete. Kam byste se měli při návštěvě této oblasti vydat?

Nejvyšší hora Nízkých Tater

V první řadě nesmíte minout nejvyšší horu Nízkých Tater. Jedná se o Ďumbier s výškou 2043 metrů. Těsně za ním se nachází Chopok, který má výšku 2024 metrů. Hotel Jasná se nachází jen kousek od místa, takže to nebudete mít daleko od ubytování. A zaručeně uvidíte nádherný výhled do širokého okolí. Za výlet tento vrchol rozhodně stojí.

Nejvyšší a nejkrásnější vodopád

Jste fanoušky vodopádů? V Nízkých Tatrách se nachází Brankovský vodopád, z něhož padá voda dolů z výšky 55 metrů. Poměrně blízko se nachází hotel Liptov, ze kterého se dostanete k vodopádu za necelou hodinu. Vyšší jsou na Slovensku jen dva vodopády:

  • Kmeťov vodopád ve Vysokých Tatrách s výškou 80 metrů,
  • Závojový vodopád ve Slovenském ráji s výškou 75 metrů.

Největší jeskyně

Největší a zároveň nejhlubší jeskyně v celém Slovensku se nachází blízko Chopku. Demänovské jeskyně mají na délku přes 35 kilometrů a uvidíte zde mnoho přírodních krás. Jestli si chcete užít pohled i do temných částí jeskyně, pomůže vám termovize Pard, se kterou uvidíte každého netopýra v jeskyni. Uvidíte ale také nádherná jezera, krápníky a scenérii, na kterou dlouho nezapomenete.

Nejdelší turistická stezka

Pro velké turisty je zde vždy možnost vyrazit na pořádně dlouhou stezku. Nejdelší je v Nízkých Tatrách červeně značená hřebenovka, která spojuje Telgárt a Hiadeľské sedlo. Tato trasa má celkem 80 kilometrů a převýšení asi 5 kilometrů. Tato část je jen součástí mnohem delší stezky, které se říká E8. Při dovolené ale můžete pokořit tuto 80kilometrovou trasu.
Nejnavštěvovanější údolí Nízkých Tater

Oblast kolem Chopku je rozhodně nejnavštěvovanějším místem v Nízkých Tatrách. Proto není žádným překvapením, že nejnavštěvovanější dolina se nachází právě zde. Demänovská dolina na severní straně slibuje turistům nádhernou přírodu, jeskyni svobody, ledovou jeskyni a nádhernou cestu až na Chopok, kam se můžete dostat i lanovkou. Až příště pojedete na Slovensko, zkuste se podívat na všechna tato místa a odškrtnete si ze seznamu několik slovenských nej míst.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Nejkrásnější zajímavosti Nízkých Tater, které musíte vidět!