Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Nejlepší aquaparky na světě. Tyto vodní světy ohromí velikostí i unikátními atrakcemi

Redakce

Redakce

25. 6. 2019

Po dvou dílech aquaparků vám přinášíme třetí a závěrečný: výběr nejlepších pěti parků na světě.Pět nejlepších aquaparků mimo Evropu nabídne mj. parky, jež jsou svou rozlohou větší než Pražský hrad.

World Water Park (Edmonton, Kanada)

Přímo v edmontském nákupním centru se nachází rozsáhlý aquapark, který schladí i toho největšího shopaholika. Pod vysokou ocelovo-sklěnenou klenbou se rozprostírá obrovský bazén, jenž je obklopen velkým množstvím tobogánů.

Některé z nich jsou velmi prudké s ostrými zatáčkami, což nabízí intenzivní zážitky. Pro slabší povahy jsou zde ale i standardní tobogány a více či méně prudké vodní skluzavky.

Blizzard Beach (Lake Buena Vista, Florida, USA)

Kousek od floridského Orlanda se nachází originální aquapark: ten je totiž stylizován do střediska zimních sportů pokrytého sněhem, což v kontrastu se slunnou Floridou vytváří zajímavý kontrast.

Najdete zde nejen bobovou dráhu, ale celou řadu vodních skluzavek a prudký tobogán ve tvaru skokanského můstku. A bundu zde potřebovat vážně nebudete.

Splashin Safari (Santa Claus, Indiana, USA)

Ve Spojených státech ještě chvíli zůstaneme: v Indianě mají hned vedle zábavního parku rozsáhlý aquapark, jehož atrakce se, poněkud zvláštně, jmenují po amerických státních svátcích.

Jeho součástí jsou bazény, různé vodní opičí dráhy, a samozřejmě nechybí ani vodní skluzavky a tobogány, které můžete sjet na člunech či na vlastní kůži.

Adaland (Kusadasi, Turecko)

Na jih od Izmiru se nachází další velmi originální aquapark. Ten leží v zelených kopcích přímo u pobřeží Středozemního moře.

Areál je opravdu rozsáhlý (80 kilometrů čtverečních hovoří samo za sebe) a kopcovitý terén stavitelům značně pomohl s výstavbou tobogánů a skluzavek. Těch je zde dohromady přes dvacet, různých délek, typů i stupně intenzity.

Na tento park vám jeden den asi stačit nebude.

Aquaventure Water Park (Dubaj, Spojené arabské emiráty)

Rozloha 164 kilometrů čtverečních a více než deset milionů litrů vody. Ne, řeč není o zaoceánském přístavu, ale o dubajském aquaparku, jenž je největší a nejlepší na Středním východě, což mu dává slušné šance být nejlepším parkem na celém světě.

Aquapark má vyhrazený prostor jednoho dubajského poloostrova a nabízí obrovské množství bazénů, tobogánů, vodních skluzavek, vodních kanálů, provazových lanovek a prakticky všeho, co je s pomocí vody zábavného…

Navíc je zde velké množství zeleně a architektura areálu je inspirována stavbami mayských indiánů. Lepším aquaparkem jsme náš seriál zakončit snad ani nemohli.

Ohodnoťte tento článek:
1,9
Právě čtete

Nejlepší aquaparky na světě. Tyto vodní světy ohromí velikostí i unikátními atrakcemi