×
JenProCestovatele

Nejlepší aquaparky na světě. Tyto vodní světy ohromí velikostí i unikátními atrakcemi

Nejlepší aquaparky světa

Po dvou dílech aquaparků vám přinášíme třetí a závěrečný: výběr nejlepších pěti parků na světě.Pět nejlepších aquaparků mimo Evropu nabídne mj. parky, jež jsou svou rozlohou větší než Pražský hrad.

World Water Park (Edmonton, Kanada)

Přímo v edmontském nákupním centru se nachází rozsáhlý aquapark, který schladí i toho největšího shopaholika. Pod vysokou ocelovo-sklěnenou klenbou se rozprostírá obrovský bazén, jenž je obklopen velkým množstvím tobogánů.

Některé z nich jsou velmi prudké s ostrými zatáčkami, což nabízí intenzivní zážitky. Pro slabší povahy jsou zde ale i standardní tobogány a více či méně prudké vodní skluzavky.

Blizzard Beach (Lake Buena Vista, Florida, USA)

Kousek od floridského Orlanda se nachází originální aquapark: ten je totiž stylizován do střediska zimních sportů pokrytého sněhem, což v kontrastu se slunnou Floridou vytváří zajímavý kontrast.

Najdete zde nejen bobovou dráhu, ale celou řadu vodních skluzavek a prudký tobogán ve tvaru skokanského můstku. A bundu zde potřebovat vážně nebudete.

Splashin Safari (Santa Claus, Indiana, USA)

Ve Spojených státech ještě chvíli zůstaneme: v Indianě mají hned vedle zábavního parku rozsáhlý aquapark, jehož atrakce se, poněkud zvláštně, jmenují po amerických státních svátcích.

Jeho součástí jsou bazény, různé vodní opičí dráhy, a samozřejmě nechybí ani vodní skluzavky a tobogány, které můžete sjet na člunech či na vlastní kůži.

Adaland (Kusadasi, Turecko)

Na jih od Izmiru se nachází další velmi originální aquapark. Ten leží v zelených kopcích přímo u pobřeží Středozemního moře.

Areál je opravdu rozsáhlý (80 kilometrů čtverečních hovoří samo za sebe) a kopcovitý terén stavitelům značně pomohl s výstavbou tobogánů a skluzavek. Těch je zde dohromady přes dvacet, různých délek, typů i stupně intenzity.

Na tento park vám jeden den asi stačit nebude.

Aquaventure Water Park (Dubaj, Spojené arabské emiráty)

Rozloha 164 kilometrů čtverečních a více než deset milionů litrů vody. Ne, řeč není o zaoceánském přístavu, ale o dubajském aquaparku, jenž je největší a nejlepší na Středním východě, což mu dává slušné šance být nejlepším parkem na celém světě.

Aquapark má vyhrazený prostor jednoho dubajského poloostrova a nabízí obrovské množství bazénů, tobogánů, vodních skluzavek, vodních kanálů, provazových lanovek a prakticky všeho, co je s pomocí vody zábavného…

Navíc je zde velké množství zeleně a architektura areálu je inspirována stavbami mayských indiánů. Lepším aquaparkem jsme náš seriál zakončit snad ani nemohli.

1.6/5 - (7 votes)

1.6/5 - (7 votes)


1 Komentář Nejlepší aquaparky na světě. Tyto vodní světy ohromí velikostí i unikátními atrakcemi

  1. Kde jste proboha vzali informace o těch rozlohách? 164Km čtverečních? 😀 tedy 13×13 Km ? Na poloostrově který má na šířku 300m? dle mapy i prospektů je skutečná rozloha (spans a massive 46 hectares) je 0,46Km čtverečních.. Turecko jsem ani nezjišťoval, ale už počet úžasných 20 skluzavek na 80Km čtverečních (jedna na 4Km čtvereční), musí být soudnému člověku jasný (na videu jich je několik vedle sebe, takže na spoustě místa nebude vůbec nic asi 😀 ), že tu něco nehraje…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*