Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Nejlepší hobby sporty, které zkusit toto léto

Slunné dny a teplé počasí přímo lákají k aktivitám venku. Ať už letní chvíle strávíte na dovolené v zahraničí, na venkově, nebo ve městě, nemusíte jen relaxovat u vody či v parku s knížkou. Léto je skvělou příležitostí ke sportování a spalování přebytečných kalorií.

Zdroj foto: Christian Schwier / Shutterstock.com

Nestihli jste zhubnout do plavek, chcete si zkrátit čas na zahradě nebo u vody či snad chcete žít aktivněji a během toho čerpat sílu ze sluníčka? Nebo snad máte s přáteli letní výzvu a smart hodinky vám pomáhají zaznamenávat vaše atletické úspěchy? Ať už je to, jak chce, přinášíme vám inspiraci, jak se v létě aktivně zabavit – s přáteli i bez nich.

Pro týmové hráče

 • Beachvolejbal

Jedná se sice o týmový sport, zas tak velký tým však nepotřebujete. Stačí sehnat tři další hráče a zábava může začít!

 • Fotbal

Letní klasika, která se jen tak neomrzí. Vyžaduje početnější kolektiv, zato si užijete spoustu legrace a posílíte fyzičku (v mnohých případech i nervy).

 • Basketbal

Podobný případ jako u fotbalu. Zapotíte se, možná si i zanadáváte, ale hlavně se budete dobře bavit.

Ve dvou se to lépe táhne

 • Tenis

U tenisu se skvěle zabavíte a můžete ho hrát prakticky na jakémkoliv povrchu. A pokud je pro vás singl příliš vysilující, můžete přizvat další hráče do deblu.

 • Badminton / air badminton / beach badminton

Badminton by se měl hrát za normálních okolností v hale. Kdo z nás si ho ale někdy nepinkl v parku nebo na zahradě? I proto se teprve nedávno standardizovala jeho outdoorová verze nazvaná air badminton. Ta se hraje s upraveným míčkem, který je navržen tak, aby co nejvíce odolával větru. Novou, těžší variantou, u níž si pořádně zaposilujete, je pak beach badminton.

 • Frisbee

Pro dva a více hráčů. Ideální je například do parku, na pláž nebo přímo do vody. Hrát ho můžete i na beachvolejbalovém kurtu podle pravidel.

Individuální sporty

 • Plavání

Asi nejpříjemnější kombinace – horký letní den, osvěžující voda a fyzická aktivita, která vyrýsuje vaše tělo, pokud se jí budete věnovat pravidelně.

 • Cyklistika/bruslení

Ať už zvolíte kolo, nebo brusle, čeká vás spousta zábavy a pestrých chvil. Můžete si nastavit cíl, kam chcete dojet a kde se patřičně odměníte – zmrzlinou, vychlazeným pivem nebo koupáním.

 • Lezení/ferraty

Do povědomí širší veřejnosti se tyto aktivity dostaly teprve nedávno. Existuje spoustu venkovních boulderů a lezeckých stěn (na ty je lepší se vydat s někým, kdo vás bude jistit). Pokud chcete zažít trochu adrenalinu při turistických toulkách, doporučujeme zkusit ferratové stezky.

 • Turistika / nordic walking / geocaching

Dalším oblíbeným zpestřením běžné turistiky je chození s holemi, tzv. nordic walking. Pohyb s nimi je totiž mnohem dynamičtější a zdravější. Zajímavým oživením toulek po krásách přírody a památek může být i geocaching – celosvětově proslulá hra, při které hledáte skryté předměty na různých místech. Poslouží i jako skvělá pomůcka při plánování výletů.

 • (Mini)golf

Sport není jen o namáhavé fyzické aktivitě. Odreagovat se můžete i při golfu nebo minigolfu. Výbava je sice poněkud dražší, ve většině resortů a center se však dá zapůjčit.

Je škoda léto promarnit pouhým lenošením u vody, nebo koukáním do mobilu. Relaxovat můžete i aktivně, a to třeba jógou nebo pilates v přírodě. Slunce vás nabije energií a tyto klidné činnosti pozitivně naladí. Sportováním venku se navíc rychleji opálíte a samozřejmě spálíte spoustu kalorií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší hobby sporty, které zkusit toto léto