Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Nejoblíbenější destinace pro last minute zájezdy

Typy zájezdů last minute jsou oblíbené zejména kvůli nižší ceně, která je daná termínem na poslední chvíli. Mnozí chtějí mít dovolenou v určitém rezortu jistou, proto si ji zamlouvají měsíce dopředu. Na zájezd last minute ovšem můžete odletět do měsíce.

Last minute má bezesporu svoje výhody. Tou největší je cena, která je až o desetitisíce nižší než first minute či ostatní typy zájezdů. Počítat ovšem musíte s horšími pokoji, zkrátka těmi co zbyly, a také s trochu hektičtějším odletem. Na dovolenou se často musíte připravit během pár chvil (v případě super či ultra last minute dokonce dnů nebo hodin). Mnozí zaměstnavatelé ovšem delší dovolenou domluvenou třeba jen týden před odletem nepovolují.

Pokud patříte mezi ty, kteří se pro last minute rozhodli, jistě vás budou zajímat nejoblíbenější destinace.

Tunisko

Pokud chcete exotiku, ale na Bali zrovna chybí finance, je Tunisko správný výběr. Země na severu Afriky poskytne krásné moře, na jihu pak začínající Saharu, kam můžete vyrazit na fakultativní výlety. Pro ty, kteří se chtějí projet na velbloudech a poznat krásy písčité krajiny je taková dovolená přímo ideální.

Vzhledem k poloze můžete počítat s velmi teplým podnebím, avšak také s poměrně značnými poryvy větru, které vzdávají hold windsurfingu a dalším vodním sportům. Všechny vaše akční kousky můžete pak zaznamenat třeba outdoorová kamera.

Egypt

Pokud přeci jen rádi využíváte fakultativních výletů, a mimo ležení na pláži chcete také poznat novou zemi, vydejte se Egypta. Pohled na pyramidy a výlet do Káhiry se jen tak nezapomíná. Nezapomeňte se také zastavit v Egyptském muzeu, ve kterém se dozvíte vše o balzamování a uvidíte tisíce let staré mumie.

Co se týká podnebí, je Egypt jednou z nejteplejších destinací na světě. Navíc si tu můžete užít i korálové útesy při potápění, nebo se ponořit do jednoho z vodních sportů, které hotelové komplexy často nabízejí.

Řecko

Jistota pro ty, které neláká Afrika, zato o dost dražší, než dvě výše uvedené destinace. Řecko je zárukou skvělého jídla, krásného moře a jedinečné kultury. Právě proto se tam turisté z celého světa tak rádi vracejí. Vydat se také můžete na jeden z ostrovů, kde ochutnáte místní speciality a užijete si klidu.

TIP CESTOVATELE: Pokud se vydáte do Řecka, ale i jakékoli jiné destinace autem, radíme se sebou napakovat balenou vodou. Nikdy nevíte, zda vám místní voda sedne a vy se nebudete nakonec potýkat s nepříjemnými střevními a žaludečními potížemi. Balenou vodu za výhodné ceny seženete aktuálně například v letáku Penny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejoblíbenější destinace pro last minute zájezdy