Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Největší bazén na světě navozuje iluzi Karibiku. Hluboký je i více jak 35 metrů

Redakce

Redakce

28. 11. 2017

Bazén, který nelze přeplavat na jedno nadechnutí. A rozhodně větší na této planetě nelze vidět. Nachází se na pobřeží Chile. Náleží coby součást rozsáhlého a luxusního turistického resortu. Voda je upravena tak, aby navodila iluzi Karibského moře.

Chile je jedním z adekvátních míst v rámci sportovní turistiky, neboť se zde nachází okouzlující hory, skvostné pláže na březích Tichého oceánu. Ve zdejším soukromém resortu San Alfonso DelMar, jenž je vyhledávaným a atraktivním místem, tak naleznou návštěvníci ojedinělou zvláštnost v podobě zcela největšího bazénu na světě.

Bazén ohromí nejen gigantickými rozměry

Délka bazénu podél pobřeží dosahuje více než jeden kilometr a celkově zaujímá plochu osmi hektarů, která je naplněna dvě stě padesáti milióny litry vody. Ta je stále přiváděna z nedalekého Pacifiku. Avšak ještě před tím prochází speciální filtrací, díky které získává oslnivou modrou barvu. Slaná voda tak zcela navodí pocit pobytu u moře.

V některých místech dosahuje hloubka více jak třicet pět metrů. Z tohoto důvodu je i reálné zde absolvovat základy potápění. Průměrná teplota v bazénu je okolo dvaceti šesti stupni Celsia. Břehy bazénu jsou obklopeny uměle vytvořenou pláží.

Záměrem bylo, aby výsledný efekt navodil důvěryhodnou kopii mořské laguny s křišťálovou vodou. Což se architektům zcela podařilo.

V největším bazénu na světě je tak možné nejen plavat, ale můžete zde i plachtit či se prohánět na vodních lyžích.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Největší bazén na světě navozuje iluzi Karibiku. Hluboký je i více jak 35 metrů