Menu
JenProCestovatele
Bulharsko

Nevíte kam na dovolenou? Možností je mnoho

Letní dovolená se nezadržitelně blíží a je čas nějakou si vybrat. V našem článku vám přinášíme inspiraci v podobě zajímavých destinací jako je třeba Kypr či Bulharsko.

Proč vyrazit na Kypr?

Hledáte typ na last minute dovolenou? Možná budete překvapeni, kolik zajímavých a rozmanitých míst je na ostrově. Starobylá města, středověké hrady, nádherné kláštery a kostely, zoologické zahrady a aquaparky, muzea moderního i klasického umění, pláže, hory, víno, olivy – a to je jen malá část toho, co zde můžete vidět, ochutnat, ochutnat a zažít zdánlivě malý kousek země. Na Kypru existuje celá řada volnočasových aktivit.

Kypr, osídlený od neolitu, byl díky své poloze a bohatství po tisíciletí žádaným místem pro různé říše. Je to zásadní strategický bod pro všechny hlavní mocnosti v oblasti Středomoří v průběhu staletí. Ostrov zabrali Asyřané, Egypťané, Řekové, Peršané, Arabové, Lusignané, Benátčané, křižáci, Turci a Angličané. Bohatství historie je patrné v množství ruin a památek. Počínaje slavnými starověkými archeologickými nalezišti Salamis, Paphos a Kourion. Prostřednictvím malebných středověkých hradů sv. Hilarion, Kantara a Kolossi, končící opevněním vytvořeným Benátčany.

Kypr je známý svými krásnými písečnými plážemi s průzračnou, tyrkysovou vodou. Má až 68 pláží označených prestižní modrou vlajkou. Nejznámější letoviska na pobřeží jsou Larnaca, Aiya Napa, Kyrenia, Limassol a Paphos. Kypr je známý svými úžasnými pobřežními skalními útvary s mořskými jeskyněmi s křišťálově čistou vodou ke koupání. Vyskytují se mimo jiné: v Cape Greco a oblasti kolem Aiya Napa. Nejznámějším skalním útvarem je Afroditina skála (Petra tu Romiu), kde podle mytologie vystoupila z mořské pěny bohyně krásy a lásky Afrodita.

Objevte krásu Bulharska

Bulharsko je balkánská země s bohatou historií a kulturou. Díky své poloze u Černého moře je výbornou volbou pro dovolenou. Ať už máte v plánu navštívit bulharská města, procházky po horách nebo relax na pobřeží, Bulharsko vás určitě nezklame. Náruživí cestovatelé také vědí, že Bulharsko je na prvním místě téměř ve všech žebříčcích nejlevnějších destinací v Evropě. Tato východoevropská země však nabízí mnohem víc než jen nízké ceny.

Na zhruba 378 kilometrech bulharského pobřeží Černého moře najdete malebná přímořská města a široké písečné pláže, jako jsou Sozopol, Zlaté písky a Slunečné pobřeží. Od přímořských měst až po malebné vesničky, bulharské pobřeží opravdu stojí za návštěvu. Nejlepší je naplánovat si návštěvu pobřeží alespoň na pár dní, abyste naplno pocítili místní atmosféru. Na bulharském pobřeží Černého moře je mnoho míst s bohatým nočním životem, například Slunečné pobřeží. Dovolenou můžete strávit i v některém z mnoha luxusních plážových letovisek, kterých je v Bulharsku mnoho. Na druhou stranu, pokud hledáte kontakt s přírodou a chcete si užít divokou přírodu, máte celou řadu možností, jak se ubytovat v kempech rozmístěných po celém bulharském pobřeží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevíte kam na dovolenou? Možností je mnoho