Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

Objevte letos v létě krásy Česka

Cestování je hlavně o objevování nových míst, zážitků a špetce dobrodružství. Česká republika v tomto ohledu dokáže nabídnout víc než dost. Je plná historie, přírodních krás, ohromujících národních parků i malebných měst. Připravili jsme pro vás malý výběr míst, která doslova volají po tom, abyste je tohle léto důkladně probádali.

Naše země překypuje krásnými místy, která jsme ve stínu exotických dovolených v posledních letech přehlíželi. A tohle léto je ideální možností, kdy můžete objevit všechny krásy Čech a Moravy. Navíc se během cestování po naší zemi obejdete bez cestovního pojištění, lovení letenek i hledání hotelů. Na cesty stačí vyrazit s batohem na zádech a dobrým parťákem po boku.

Nespoutané Krkonoše vás oslní

Krkonoše se vyznačují jedinečnou krajinou a ekosystémy. Projdete tu alpskými loukami a nekonečnými tundrami na hřebenech hor. Ideální základnou pro objevování všech krkonošských zákoutí je Pec pod Sněžkou. Alespoň jednou se vyplatí si přivstat a nechat se ohromit východem slunce z vrcholku nedaleké Sněžky. Čekají tu na vás desítky turistických tras plných pohledů, kde krása střídá nádheru.

Za odpočinkem na Pálavu

Pavlovské vrchy obývali už lovci mamutů a dodnes jsou domovem celé řady vzácných živočichů a rostlin. Ve zdejší krajině se snoubila krása s dávnou historií. Pálava je tak ideální destinace pro milovníky vína, historie i nedotčené přírody. Suché a teplé podnebí navíc zdejší krajině dodává středomořský ráz. Pokud tak patříte máte rádi sluníčko, tohle je pro vás ideální česká destinace. Nenechte si ujít procházku CHKO Pálava, návštěvu přehrady Nové Mlýny nebo Mikulova.

Zažijte Karlovy Vary jinak

Karlovy Vary

Photo by Sergey Mind on Unsplash

Karlovy Vary jsou perlou západních Čech. Krásné lázeňské město je zasazené v srdci zeleného údolí a skýtá nádhernou architekturu, impozantní kolonády i bohatý kulturní život. Pokud chcete na dovolené skloubit noční zábavu s výlety po přírodě i lázeňskými procedurami, lepší místo v Česku nenajdete.

Za odpočinkem a vínem do Podyjí

Národní park Podyjí se rozkládá na ploše pouhých 63 km². Na rozmanitosti mu to však rozhodně neubírá. Najdete ho kousek od rakouských hranic. Ohromí vás krása kvetoucích luk, hlubokých roklí i dramatických útesů. Milovníci vína by si neměli nechat ujít návštěvu vinice Šobes, jedné z nejstarších vinařských lokalit na Moravě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Objevte letos v létě krásy Česka