Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Ostrov Panenek nebo Safari. Přinášíme 4 tipy, jak uniknout před Vánocemi

Markéta Dudková

Markéta Dudková

14. 12. 2013

Vánoce zkrátka nejsou pro každého a i přes agresivní propagaci jsou tací, kteří by nejraději vánoční svátky strávili osamoceni v atomovém krytu bez přítomnosti jediné zelené větývky, svíček a andělíčků. Pojďte se s JenProCestovatele.cz podívat, kam uniknout před českými Vánocemi.

Znetvořené panenky vypadají děsivě, Zdroj: Esparta Palma, Wikipedia.org

Znetvořené panenky vypadají děsivě, Zdroj: Esparta Palma, Wikipedia.org

Pokud ve vás všudypřítomná vánoční nálada vyvolává až příliš hmatatelné vzpomínky na právě snědený oběd a máte chuť nakopnout nějaké jesličky, pak Ostrov Panenek je pro vás ideální místo pro strávení vánočních svátků.

Toto místo by se nejspíš doporučovat nemělo, ale dle vašich vánočních antipatií soudě, budete nejspíš stejně tak trochu sociopati, takže směle do toho.

Isla de las Munecas – nejdivnější mexické místo

Ostrov Panenek se nachází v deltě jižně od Mexico City nedaleko Xochimilco a je považován za nejúchylnější mexickou atrakci. Na stromech všude kolem tu visí stovky starých panenek.

Příběh tohoto bizarního a strašidelného místa se započal asi před půlstoletím, kdy se na tomto ostrůvku utopila malá dívenka. Jediným zdejším obyvatelem byl Don Julian Santana Barrera, který navzdory tomu, že měl manželku i děti, se tu rozhodl žít zcela poustevnickým životem. Krátce po oné osudné nehodě, při níž se dívenka utopila, Barrera vylovil z vody první panenku a poté další a další. Barrera se domníval, že jde o znamení zla a aby sám sebe před temnými silami ochránil a stejně tak i duši utonulé dívenky, začal vylovené panenky rozvěšovat po stromech.

Rozvěšené panenky po stromech, už to samo o sobě zní docela strašidelně. Pan Barrera zašel ovšem trochu dál. Panenky se nikdy nesnažil umýt či opravit a tak na stromech visí zašlá plastová tělíčka tu a tam postrádající očičko či ručičku. Jiné jsou zakryty bublinami a puchýři, jak se do nich opíralo zdejší ostré Slunce.

Pořád vás návštěva ostrova láká? Tak se připravte na nervy drásající vyvrcholení tohoto strašidelného příběhu. Pan Barrera žil na tomto ostrově osamocen dlouhých 50 let, až do roku 2001, kdy se utopil. Na stejném místě jako ona dívenka.

Duchovní očista v Indii

Samozřejmě ale vaše nenávist k Vánocům nemusí notně pramenit z toho, že byste byli nějací renegáti a prchali jste až za takovým morbidnem.

Zcela bez legrace Vánoce nemusí být prostě pro každého svátky pospolitosti. Mohou vám každou vteřinu připomínat ty, které jste v životě ztratili a v tuto chvíli by tito lidé neměli být na žádném jiném místě planety než se právě tulit k vám a usrkávat s vámi horkou čokoládu. Jenže život není fér a i toto se stává. Nemusíte se tomu ale nutně poddávat, takže zabalte kufr a kdy jindy než právě teď se vydejte do Indie.

Indie je zemí hinduistů, buddhistů či sikhů, takže křesťanská vánoční tradice tu nemá šanci a s Vánocemi si tu na vás nikdo nepřijde. Nechte se pohltit tradicemi Indického Himaláje.

Objevte v sobě novou sílu při meditaci a relaxaci nebo tajemství jogínů v Rishikesh. Možná je právě i tento čas ideální příležitost přidat se k dobrovolníkům a podat pomocnou ruku místním sirotkům. Třeba si pak uvědomíte, že vám vlastně není vůbec špatně, a i když o tom pochybujete, šťastná hvězda svítí pro vás.

Jakýkoliv červenobílý závan Vánoc ve vás vyvolává pocit, že vám právě někdo vrazil vidličku do břicha a točí s ní všemi směry, ale nejste právě fandové exotiky, abyste před adventem prchli do Indie? A co třeba New York?

Objevte židovské tradice v New Yorku

Doporučovat „antivánočňákům“ New York. Šlehl si tu snad někdo purpuru nebo upadl po tuně cukroví v glykemické kóma? Vždyť co může být větší citovou ždímačkou než ulice Velkého Jablka, kde zpoza každého rohu vyskakuje nějaký ten Santa a stromu se tu prohýbají pod tíhou barevných žárovek?

A přeci je tu něco nevánočního. Můžete objevit židovský New York. První Židé sem dorazili už kolem roku 1654 a dnes je možné zúčastnit se s místním rabínem speciální prohlídky města mapující život Židů ve Velkém Jablku právě od roku 1654 až po dnešní dny.

Za sluncem na Safari

Před Vánocemi je taktéž skvělé uniknout na Safari třeba do Namibie. Místní cestovní kanceláře vám ušijí program na míru a od pobřeží se můžete vydat za dobrodružstvím až do hluboké džungle. Dříve bílá a nyní do ruda spálená záda, žhnoucí slunce, žirafy, sloni a žádní sobi, kapři a Mrazíci. To je přeci skvělý plán.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ostrov Panenek nebo Safari. Přinášíme 4 tipy, jak uniknout před Vánocemi